WIZYTA GOSPODARCZA
Od 11 do 18 maja na terenie gminy Lubawa będzie przebywać grupa francuskich przedsiębiorców oraz przedstawicieli Unii Gmin Lanvollon-Plouha. Przyjazd biznesmenów jest kontynuacją ubiegłorocznej misji gospodarczej, w której uczestniczyli właściciele firm z terenu lubawskiej gminy. W misji gospodarczej weźmie udział 12 osób, m.in. Francois Morvan, wice-przewodniczący Unii Gmin Lanvollon-Plouha i Mer Lanvollon, Andre Le Bouette, doradca Unii Gmin Lanvollon-Plouha i radny Lanvollon, Isabelle Quere, szefowa gabinetu p. Thierry Burlot Prezydenta Unii Gmin odpowiedzialna za współpracę za granicą, Severine Ollivier !! Henry, szefowa departamentu rozwoju ekonomicznego oraz przedsiębiorcy reprezentujący branże takie jak: meblarstwo, stolarstwo, budownictwo. W ramach pobytu m.in. zaplanowano wizyty w lokalnych zakładach produkcyjnych, spotkania w Iławskiej Izbie Gospodarczej, Warmińsko-Mazurskiej Izbie Rzemiosła i Przedsiębiorczości oraz Centrum Polsko-Francuskim w Olsztynie.

BUDOWA BOISKA
Trwają prace przy budowie boiska wielofunkcyjnego przy Szkole Podstawowej w Byszwałdzie. Do końca maja powstanie arena o wymiarach 22 na 44 m o nawierzchni syntetycznej polipropylenowej, modułowej. Wymiary całkowite boiska wyniosą 23,50 na 45,32 m. Będzie to boisko wielofunkcyjne do dyscyplin sportowych takich jak: piłka ręczna, tenis ziemny, siatkówka i koszykówka.

PRZETARGI
29 kwietnia została  podpisana umowa na  ‑Obsługę geodezyjną i kartograficzną Urzędu Gminy Lubawa z  Przedsiębiorstwem Produkcji Handlu i Usług GEOTEX E&A sc. Andrzej Szczepański i Eugeniusz Wdowiak z Iławy. Umowa będzie obowiązywała do 31 grudnia 2010 r.

PARKING W PRZEBUDOWIE
W związku z przebudową parkingu przy Urzędzie Gminy Lubawa przepraszamy wszystkie osoby korzystające z miejsc parkingowych za powstałe utrudnienia. Prace remontowe potrwają do 9 maja a wykonuje je Zakład Budowlano-Drogowy Trakt Kaczmarczyk z Barczewa. W zakres zadania wchodzi:- przebudowa jezdni (nawierzchnia asfaltowa)- przebudowa parkingu (nawierzchnia z kostki betonowej)- remont kanalizacji deszczowej- renowacja i pielęgnacja terenów zielonychPo przebudowie poprawią się warunki komunikacyjne na parkingu, zwiększy się także liczba dostępnych miejsc o powierzchnię za budynkiem B.