WIZYTA GOSPODARCZA
Dzisiaj (12.05) o godz. 10:00 w sali sesyjnej Urzędu Gminy Lubawa odbędzie się oficjalne powitanie delegacji francuskich przedsiębiorców oraz przedstawicieli Unii Gmin Lanvollon-Plouha goszczących w gminie do 18 maja wizytą gospodarczą.. Przyjazd biznesmenów jest kontynuacją ubiegłorocznej misji gospodarczej, w której uczestniczyli właściciele firm z terenu lubawskiej gminy. W powitaniu wezmą udział władze gminy, lokalni przedsiębiorcy oraz zaproszeni goście.W ramach pobytu m.in. zaplanowano wizyty w lokalnych zakładach produkcyjnych, spotkania w Iławskiej Izbie Gospodarczej, Warmińsko-Mazurskiej Izbie Rzemiosła i Przedsiębiorczości oraz Centrum Polsko-Francuskim w Olsztynie.

OPIS TECHNICZNY WIZYTY STUDYJNEJ FRANCUSKICH PRZEDSIĘBIORCÓW.PARTNERSTO W ZAKRESIE ROZWOJU GOSPODARCZEGO

Data wizyty:
Przylot na lotnisko w Warszawie – 11 maja (niedziela) o godz. 11:50
Odlot – 18 maja (niedziela) o godz. 15:45

Cel przyjazdu:
Projekt „Wizyta studyjna francuskich przedsiębiorców. Partnerstwo w zakresie rozwoju gospodarczego” ma stworzyć możliwość nawiązania trwałej, długofalowej współpracy pomiędzy polskimi i francuskimi przedsiębiorcami, która będzie korzystna dla obu partnerów (zasada „win-win”):
- otwarcie na świat;
- zdobycie nowych kompetencji, informacji;
- promocja kompetencji, umiejętności i produktów;
- podtrzymywanie i rozwój kontaktów ekonomicznych pomiędzy obu krajami
Celem planowanego wyjazdu studyjnego jest nawiązanie współpracy zmierzającej do wykroczenia poza ramy czysto dwustronne oraz nadanie trwałego charakteru partnerstwu w zakresie rozwoju gospodarczego.

Lista uczestników:
W wizycie będzie uczestniczyć 12 osób:
Przedstawienie członków delegacji:
* Francois Morvan
Wice-Przewodniczący Unii Gmin Lanvollon - Plouha i Mer Lanvollon
* Andre Le Bouette
Doradca Unii Gmin Lanvollon - Plouha i radny Lanvollon
* Isabelle Quere
Szefowa Gabinetu Pana Thierry Burlot Prezydenta Unii Gmin i odpowiedzialna za współpracę za granicą
* Severine OLLIVIER – HENRY
Szef departamentu rozwoju ekonomicznego
* Pan MORICE Yvon (58 lat)
Właściciel firmy « MENUISERIE MORICE »
Branża:  Budownictwo
Działalność zakładu: Konstrukcja szkieletowa, Stolarka, Izolacja.
Osobiste życzenia odnośnie programu : Poznać region, zobaczyć jakąś konstrukcję w trakcie budowy.
* Pan THOUENON  Joseph (45 lat) i Pani THOUENON (43 lata) - Małżeństwo
Właściciele firmy « Thouenon Ebeniste »
Branża:  Meble
Działalność zakładu: Meblarstwo artystyczne: Meble kuchenne, łazienkowe, wykończenia ozdobne
Osobiste życzenia odnośnie programu: Poznać region i jego mieszkańców
* Pan CENCIER Eric (42 lata) i Pani JEGOU Karine (36 lat)
Właściciel firmy « West Home »
Branża:  Budownictwo
Działalność zakładu: Budowa domów drewnianych, stolarka
Osobiste życzenia odnośnie programu: Poszukuje partnera z podobnej branży (domy drewniane), chciałby poznać ogólnie jak wygląda w Polsce gospodarka leśna, przetwórstwo drewna, jego sprzedaż itd… (klienci – dostawcy – producenci domków drewnianych…)
* Pan RENE Jean-Yves (45 lat)
Właściciel firmy « JYR »
BranżaHandel
Działalność zakładu: Sprzedaż wszelkich środków do sprzątania hal zakładowych, pomieszczeń biurowych, itp
Osobiste życzenia odnośnie programu: Chciałby poznać system dystrybucji  w Polsce i spotkać jakąś hurtownię która mogłaby ewentualnie rozprowadzać jego środki w Waszym regionie.
* Pan LE GOUX Marcel (55 lat)
Architekt
Działalność: opracowywanie koncepcji i planów, prace związane z koncepcją domów, budynków przemysłowych i publicznych.
Osobiste życzenia odnośnie programu: zwiedzić plac budowy, energia odnawialna
* Pani LE GOAS Maryse
Przedstawiciel Ośrodka Zarządzania Małymi i średnimi Przedsiębiorstwami (ten ośrodek zapewnia obsługę w dziedzinie księgowości, zarządzania finansowego, zajmują się też przekazywaniem przedsiębiorstw  w przypadku zmiany właściciela)

BUDOWA BOISKA
We wtorek (13.05) o godz. 12:00 odbędzie się przekazanie placu budowy wykonawcy – Przedsiębiorstwu Drogowo-Mostowemu S.A. w Iławie. Inwestycja polega na przebudowie drogi w miejscowości Byszwałd.

190-LECIE POWIATU LUBAWSKIEGO
W piątek (16 maja) rozpoczną się dwudniowe obchody  190 rocznicy powstania  Powiatu Lubawskiego. Pierwszego dnia zaplanowano część oficjalną – uroczystą sesję Rady Miasta, zwiedzanie nowopowstającej Fabryki mebli Szynaka Sp. z o.o. w NML oraz piknik w Kurzętniku. Drugiego dnia odbędzie się cykl imprez następujących imprez:
Występy muzyczne gmin 13:30 – 18:00
- Gmina Rybno                      13:30 – 14:00
 1)  Młodzieżowa orkiestra dęta
- Gmina  Grodziczno                  14:00 – 14:30
 1) Zespół KGW „Ostaszewianki” z Ostaszewa
 2) Orkiestra dęta gminno – parafialna z Grodziczna
-  Gmina Lubawa                   14:30 – 14:45
 1)  Zespół dziecięcy wokalno – instrumentalny z Rożentala (opiekun Marek Józefowicz)
- Lubawa – miasto                    14:45 – 15:15
 1) Miejska orkiestra dęta pod batutą Stefana Raczyńskiego
-  Gmina Lubawa                   15:15 – 15:30
 1) Chór Appasjonata (opiekun Marek Józefowicz)
- Gmina Nowe Miasto Lubawskie   15:30 – 16:00
 1) Gminna orkiestra dęta ze Skarlina
 2) Zespół tańca nowoczesnego Free Step z GCK Mszanowo
- Gmina Kurzętnik                     16:00 – 16:30
 1) Występ wokalny „Anibabki
 2) Zespół „Kurczaczki”
 3) Dwóch solistów
- Nowe Miasto Lubawskie – miasto   16:30 – 17:00
 1) Zespół „Bagatelka”
 2) Zespół muzyczny – NDK
- Gmina Biskupiec                    17:00 – 18:00
 1) Grupa cyrkowa „Heca”
Uroczystości zakończy występ zespołu VOX.