WIZYTA GOSPODARCZA
Wczoraj (18.05) zakończyła się  wizyta gospodarcza delegacji francuskich przedsiębiorców oraz przedstawicieli Unii Gmin Lanvollon-Plouha. W ramach pobytu odbyły się spotkania w lokalnych zakładach produkcyjnych, w Iławskiej Izbie Gospodarczej, Warmińsko-Mazurskiej Izbie Rzemiosła i Przedsiębiorczości oraz Centrum Polsko-Francuskim w Olsztynie.

PRZETARGI
* W piątek (16 maja) został ogłoszony przetarg na „Remont drogi gminnej w miejscowości Szczepankowo”. Przedmiotem zamówienia jest przebudowa drogi gminnej w m. Szczepankowo, a w zakres realizacji wchodzi:
- wykonanie nawierzchni asfaltowej
- powierzchniowe utwardzenie
- profilowanie- umocnienie drogi gruntowej
- wykonanie zjazdów
- wykonanie odwodnienia
Szczegóły dotyczące przetargu na stronie internetowej Biuletynu Informacji Publicznej Urzędu Gminy Lubawa. Termin realizacji – od dnia zawarcia umowy do 15 września 2008 r. Prace związane z remontem nawierzchni asfaltowej do 30 lipca 2008. W realizacji zadania należy uwzględnić okres związany z nasileniem prac żniwnych.

* Tego samego dnia został ogłoszony przetarg  „Na usługi w zakresie dowożenia dzieci i młodzieży do i z zespołów szkół i szkół podstawowych z terenu gminy Lubawa”. Realizacja zadania obejmuje okres od 1 września 2008 do 30 czerwca 2011 roku. Szczegóły na stronie internetowej Biuletynu Informacji Publicznej Urzędu Gminy Lubawa.

PIKNKIK RODZINNY
W sobotę (24 maja) w Sampławie odbędzie się piknik rodzinny organizowany przez radę sołecką w ramach X Warmińsko-Mazurskich Dni Rodziny. Od godz. 16:00 do 20.00 zaplanowano szereg atrakcji: zabaw, gier dla dzieci i dorosłych na terenie przed świetlicą wiejską. O 21 rozpocznie się zabawa dla dorosłych przy dźwiękach zespołu muzycznego.