KOMISJE RADY GNMINY

W środę (4 czerwca) o godz. 9:00 w sali sesyjnej Urzędu Gminy Lubawa odbędzie się wspólne posiedzenie Komisji Rady Gminy. Tematem posiedzenia będzie:

1. Otwarcie i stwierdzenie prawomocności.

2. Zaopiniowanie projektów uchwał będących przedmiotem obrad sesji rady Gminy.

3. Sprawy bieżące, dyskusja i wolne wnioski.

Tego samego dnia o godz. 10:00  w Sali Gminnego Zrzeszenia LZS w Lubawie odbędzie się posiedzenie Komisji Społecznej. W porządku obrad zaplanowano:

1.Otwarcie i stwierdzenie prawomocności.

2. Kultura fizyczna w LZS i funkcjonowanie Szkolnego Związku Sportowego - wyjazd w teren.

3. Sprawy bieżące, dyskusja i wolne wnioski.

CZYSTE śRODOWISKO

W środę (4 czerwca) będzie obradować VIII Zgromadzenie Związku Gmin Regionu Ostródzko-Iławskiego „Czyste środowisko".  W porządku obrad m.in. zaplanowano:

- projekt uchwały w sprawie wprowadzenia zmian do treści umowy spółki z ograniczoną odpowiedzialnością;

- projekt uchwały w sprawie przyjęcia nowego członka do Związku.

Obrady Zgromadzenia rozpoczną się o godz. 10:00 w Urzędzie Miejskim w Ostródzie.

PRZETARGI

* Został ogłoszony przetarg na „Remont drogi gminnej w miejscowości Szczepankowo". Przedmiotem zamówienia jest przebudowa drogi gminnej w m. Szczepankowo, a w zakres realizacji wchodzi:

- wykonanie nawierzchni asfaltowej

- powierzchniowe utwardzenie

- profilowanie

- umocnienie drogi gruntowej

- wykonanie zjazdów

- wykonanie odwodnienia

Termin realizacji - od dnia zawarcia umowy do 15 września 2008 r. Prace związane z remontem nawierzchni asfaltowej do 30 lipca 2008. W realizacji zadania należy uwzględnić okres związany z nasileniem prac żniwnych. Oferty można składać do dnia 9 czerwca 2008 do godz. 9:00 w sekretariacie UG  Lubawa. Otwarcie ofert tego samego dnia o godz. 10:00.

Szczegóły dotyczące przetargu na stronie internetowej Biuletynu Informacji Publicznej Urzędu Gminy Lubawa.

* Został ogłoszony przetarg  „Na usługi w zakresie dowożenia dzieci i młodzieży do i z zespołów szkół i szkół podstawowych z terenu gminy Lubawa". Realizacja zadania obejmuje okres od 1 września 2008 do 30 czerwca 2011 roku. Oferty należy składać do dnia 30 czerwca 2008 do godz. 9:00 w sekretariacie UG Lubawa. Otwarcie ofert nastąpi tego samego dnia o godz. 10.00. Szczegóły na stronie internetowej Biuletynu Informacji Publicznej Urzędu Gminy Lubawa.

DOTACJA DLA LZS

Został rozstrzygnięty konkurs corocznie organizowany przez Stowarzyszenie Na Rzecz Tworzenia Przyjaznego środowiska Wychowawczego Dzieci i Młodzieży Iławskiej „Przystań" - Działaj Lokalnie VI. W tegorocznym konkursie udział wzięło Gminne Zrzeszenie LZS w Lubawie starając się o dotację na budowę dwóch boisk do siatkowej piłki plażowej. Na ten cel Gminne Zrzeszenie LZS otrzymało dotację w wysokości 5.051 zł. Całość zadania zamknie się w kwocie 7.419 zł. Brakująca część Gminne Zrzeszenie będzie starało się uzyskać od lokalnych przedsiębiorców oraz samorządu.

I PIKNIK RODZINNY

W środę (4 czerwca) o godz. 16:00 w ramach X Warmińsko-Mazurskich Dni Rodziny - Rodzina - Integracja - Społeczność Lokalna odbędzie się I Piknik Rodzinny w Prątnicy. Program uroczystości:

16:00 - uroczyste otwarcie „Dnia"

- blok artystyczny

- słodki poczęstunek

- blok sportowy - konkurencje dla dzieci i rodziców

- Mini Playback

- wystawa prac dzieci

- zabawa taneczna dla dzieci

- grillowanie

20:00 - podsumowanie.

Organizatorami Pikniku są: Gminna świetlica środowiskowa w Prątnicy, OPS Gminy Lubawa oraz rada Sołecka wsi Prątnica. Imprezę dofinansowano ze środków Gminy Lubawa, Powiatu Iławskiego i Rady Sołeckiej wsi Prątnica.

DNI RODZINY

W piątek (6 czerwca) w Urzędzie Miejskim w Nowym Mieście Lubawskim odbędzie się Konferencja Podsumowująca X Warmińsko-Mazurskie Dni Rodziny. W programie konferencji m.in. zaplanowano:

- wystąpienie Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego

- wystąpienie Wojewody Województwa Warmińsko-Mazurskiego

- prezentację osiągnięć działalności Młodzieżowego Klubu Integracji Społecznej oraz Klubu Integracji Społecznej

- prezentację projektu młodzieżowego „Ożywić park".

Konferencja rozpocznie się mszą św. w Bazylice Mniejszej p.w. św. Tomasza w NML o godz. 10:00 odprawionej w intencji rodzin naszego województwa.

DNI DRWĘCY

W sobotę (7 czerwca) w Ostródzie odbędzie się XXIV Finał Dni Drwęcy.

Program uroczystości:

7:00 - zawody wędkarskie - nadbrzeże Jeziora Drwęckiego

9:00 - spływ kajakowy Drwęcą Lidzbark - Ostróda

10:00 - konkurs czytelniczy „Szlakiem Drwęcy oraz wiedzy o rz. Drwęcy i jej dorzeczu

11:00 - oficjalne otwarcie XXIV „Dni Drwęcy" - dziedziniec zamkowy

11:15 - Seminarium popularno-naukowe „Rzeka Drwęca i jej dorzecze" - sala reprezentatywna ostródzkiego zamku

16:00 - program artystyczny w wykonaniu ludowych zespołów taneczno-śpiewaczych

17:30 - występ zespołu Fiesta Loca - molo na jez. Drwęckim.

ZAWODY STRAŻACKIE

W niedzielę (8 czerwca) o godz. 15:00 w Rożentalu odbędą się Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze Jednostek OSP