CZYSTE śRODOWISKO

W poniedziałek (30 czerwca) wójt weźmie udział w IX Zgromadzeniu Związku Gmin Regionu Ostródzko-Iławskiego ,,Czyste środowisko". Porządek obrad:

1. Otwarcie Zgromadzenia.

2. Przyjęcie protokołu z obrad VIII Zgromadzenia.

3. Informacja o pracy Zarządu w okresie między Zgromadzeniami.

4. Projekt uchwały w sprawie przyjęcia nowych członków do Związku Gmin Regionu Ostródzko-Iławskiego ,,Czyste środowisko".

5. Sprawy różne.

6. Zamknięcie obrad.

Początek Zgromadzenia o godz. 10:00. Na spotkanie został zaproszony Marszałek Województwa w celu wyjaśnienia spraw w zakresie pozyskiwania środków w ramach RPO.

SESJA RADY POWIATU

W poniedziałek (30 czerwca) o godz. 12:00 wójt będzie uczestniczył w sesji rady powiatu iławskiego. W porządku obrad m.in. zaplanowano:

- informację powiatowego lekarza weterynarii w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa weterynaryjnego w powiecie iławskim za rok 2007;

- informacje powiatowego inspektora sanitarnego o stanie bezpieczeństwa sanitarnego i sytuacji epidemiologicznej powiatu iławskiego za 2007 rok;

- podjęcie uchwały w sprawie przyjęcia Powiatowego Programu Zapobiegania Przestępczości oraz Ochrony Bezpieczeństwa Obywateli i Porządku Publicznego;

- kształcenie zawodowe - problemy i wyzwania;

- raport z realizacji Programu Ochrony środowiska i Planu Gospodarki Odpadami Powiatu Iławskiego za lata 2006-2007 wraz z aktualizacja na lata 2008 - 2011.

ODPUST LIPSKI

We wtorek i środę (1 i 2 lipca) wójt będzie uczestniczył w dorocznym odpuście w Sanktuarium Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny w Lipach.

OTWARCIE BOISKA W BYSZWAŁDZIE

Zakończyła się inwestycja związana z budową nowoczesnego boiska wielofunkcyjnego w Byszwałdzie. W czwartek (3 lipca) zapraszam wszystkich na uroczyste otwarcie, które rozpocznie się o godz. 9:30.

Boisko ma wymiary 22 na 44 metry. Pokrywa je nawierzchnia syntetyczno-polipropylenowa, modułowa. Ciekawostką jest, że nawierzchnia ta jest technologią amerykańską, niewiele jest takich w Polsce. Przy dogodnych warunkach pogodowych można na takim boisku zrobić lodowisko. Boisko przystosowane jest do uprawiania takich dyscyplin jak: piłka ręczna, nożna, tenis ziemny, siatkówka i koszykówka.

Na inwestycję dostaliśmy dofinansowanie z Ministerstwa Sportu w ramach programu ,,Budowa wielofunkcyjnych boisk" (koszt inwestycji: 430 tys. zł, dofinansowanie wyniosło - 180 tys. 500 zł).

Boisko znajduje się przy Szkole Podstawowej i jest ogrodzone, ale jest to boisko ogólnodostępne. Zachęcam więc wszystkich do korzystania. Osoby, które chciałyby pograć mogą umawiać godziny z dyrektorem szkoły Januszem Pszczolińskim pod nr tel. (89) 645 24 57  lub w Gminnym Zrzeszeniu LZS, u p. Benka Czarneckiego - tel. (89) 645 54 27.

OTWARCIE FABRYKI MEBLI ,,SZYNAKA"

W czwartek (3 lipca) o godz. 12:00 wójt będzie uczestniczył w uroczystym otwarciu Fabryki  mebli ,,SZYNAKA" w Nowym Mieście Lubawskim.

NOWY KOMPLEKS SPORTOWO-REKREACYJNY

W sobotę (5 lipca) odbędzie się uroczyste otwarcie nowego kompleksu sportowo-rekreacyjnego: najdłuższego w Polsce wyciągu dla narciarzy wodnych, plaży miejskiej oraz pełnowymiarowego toru kajakowego.

Początek uroczystości o godz. 12:00.

PRZETARGI

* Został ogłoszony przetarg na ,,Remont drogi gminnej w miejscowości Szczepankowo". Przedmiotem zamówienia jest przebudowa drogi gminnej w m. Szczepankowo, a w zakres realizacji wchodzi:

- wykonanie nawierzchni asfaltowej

- powierzchniowe utwardzenie

- profilowanie

- umocnienie drogi gruntowej

- wykonanie zjazdów

- wykonanie odwodnienia

Termin realizacji - od dnia zawarcia umowy do 30 października 2008 r. Szczegóły dotyczące przetargu na stronie internetowej Biuletynu Informacji Publicznej Urzędu Gminy Lubawa. Oferty należy składać do dnia 8 lipca do godz. 9:00 w sekretariacie Urzędu.

* Został ogłoszony przetarg  ,,Na usługi w zakresie dowożenia dzieci i młodzieży do i z zespołów szkół i szkół podstawowych z terenu gminy Lubawa". Realizacja zadania obejmuje okres od 1 września 2008 do 30 czerwca 2011 roku. Oferty należy składać do dnia 30 czerwca 2008 do godz. 9:00 w sekretariacie UG Lubawa. Otwarcie ofert nastąpi tego samego dnia o godz. 10.00. Szczegóły na stronie internetowej Biuletynu Informacji Publicznej Urzędu Gminy Lubawa.

* Został ogłoszony przetarg na ,,Dobudowę podjazdu dla niepełnosprawnych przy budynku Przychodni Zdrowia w Prątnicy oraz przebudowę schodów i dobudowę podjazdu dla niepełnosprawnych przy budynku Przychodni Zdrowia w Rożentalu". W zakres zamówienia m. in. wchodzi: dobudowa podjazdów dla osób niepełnosprawnych, ułożenie chodnika, budowa schodów żelbetowych

Termin realizacji zamówienia od zawarcia umowy do 29 sierpnia 2008. Oferty można składać do 7 lipca. Szczegóły na stronie BIP Gminy Lubawa.