OTWARCIE ODDZIAŁU POŁOŻNICZEGO W SZPITALU POWIATOWYM W IŁAWIE

* Dnia 6.08.2008 Wójt będzie brał udział w uroczystym otwarciu nowego Oddziału Położniczego Szpitala Powiatowego w Iławie.

PROJEKTY SYSTEMOWE UE

* OPS Gminy Lubawa od dnia 01.08.2008 rozpoczął realizację projektu systemowego „AKTYWNA RODZINA" w ramach projektu Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, współfinansowanego ze środków UE w ramach EFS, który będzie realizowany do dnia 31.12.2008 r. celem projektu jest zwiększenie aktywności zawodowej osób bezrobotnych, będących w wieku aktywności zawodowej, korzystających z pomocy społecznej.

PRZETARGI

* Dnia 31.07.2008 roku dokonano wyboru wykonawcy na remont dróg w miejscowości Rożental. Wybrano Przedsiębiorstwo Drogowo - Mostowe S.A. z Iławy.  W niniejszym przetargu została złożona jedna oferta. Umowa w sprawie zamówienia zostanie podpisana w najbliższym czasie.

* Dnia 31.07.2008 zostało unieważnione postępowanie w trybie przetargu nieograniczonego na dobudowę podjazdu dla niepełnosprawnych przy budynku przychodni zdrowia w Prątnicy oraz przebudowę schodów i dobudowę podjazdu dla niepełnosprawnych przy budynku przychodni zdrowia w Rożentalu. Powodem unieważnienia postępowania był brak ofert.

* Wójt Gminy Lubawa ogłosił przetarg nieograniczony na remont skrzyżowania w miejscowości Grabowo.

W zakres realizacji zamówienia wchodzą:

- roboty przygotowawcze i rozbiórkowe

- wykonanie kanalizacji deszczowej

- wykonanie strużek deszczowych

- wykonanie studni rewizyjnych

- remont drogi po wykonaniu kanalizacji deszczowej

- wykonanie jezdni w pełnej konstrukcji wraz z ustawieniem krawężników

Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia można znaleźć w dokumentacji technicznej

Oferty można składać do dnia 18.08.2008 r. do godz. 900 w sekretariacie Urzędu Gminy Lubawa.

Wszystkie szczegóły dotyczące przetargu dostępne są na stronie internetowej.

* Dnia 28.07.2008 r. została podpisana umowa z Przedsiębiorstwem Drogowo - Mostowym S.A. z Iławy na Remont Drogi Gminnej w miejscowości Szczepankowo. W zakres realizacji zamówienia wchodzą:

● wykonanie nawierzchni asfaltowej:

• - Powierzchniowe utrwalenie podwójne
  • - Profilowanie mieszanką mineralno - asfaltową

● umocnienie drogi gruntowej

● wykonanie zjazdów

● wykonanie odwodnienia

Wartość zamówienia brutto 264.552,19 zł. Zakończenie realizacji przedmiotu umowy przewidywane jest na 30.10.2008 r.

REMONTY SZKÓŁ

Trwają prace remontowe podsadzek i malowanie ścian w  starej części Zespołu Szkół w Sampławie oraz w Zespole Szkół w Grabowie. W Zespole Szkół w Prątnicy prace remontowe dotyczą instalacji centralnego ogrzewania. W najbliższych dniach rozpocznie się także malowanie ścian i kładzenie posadzki. W planach jest również malowanie okien w Szkole Podstawowej w Rożentalu.

NOWE BOISKA

* Kończy się budowa boiska do piłki nożnej przy świetlicy wiejskiej w Łążynie. Ze środków LZS zostały zakupione już bramki i siatki. Boisko powstaje przy współudziale mieszkańców wsi. Otwarcie i pierwszy mecz zaplanowano na 31 sierpnia na godz. 14:00.

* Do końca sierpnia w Rożentalu i Grabowie powstaną dwa boiska do piłki siatkowej plażowej. środki na to zadanie Gminne Zrzeszenie LZS w Lubawie uzyskało w konkursie zorganizowanym przez Stowarzyszenie na Rzecz Tworzenia Przyjaznego środowiska Wychowawczego Dzieci i Młodzieży Iławskiej Przystań - Działaj Lokalnie VI. Przyznana dotacja wynosi 5.051 zł, całkowity koszt zamknie się w kwocie 7.419 zł. Brakujące środki pochodzą od lokalnych przedsiębiorców oraz samorządu.

WAKACJE NA SPORTOWO

Gminne Zrzeszenie LZS w Lubawie otrzymało z Krajowej Federacji Sportu dofinansowanie w wysokości 13.860 zł. Pieniądze zostaną przeznaczone na zorganizowanie obozu sportowo-rekreacyjnego dla dzieci i młodzieży z rodzin o niskim statusie materialnym. Obóz odbędzie się w dniach 18-23 sierpnia w Lidzbarku Welskim. Będzie w nim uczestniczyć 30 osób, którymi zaopiekuje się trzech wychowawców i kierownik kolonii.

Dzieci mają zapewniony transport, noclegi w domkach nad jeziorem, cztery posiłki dziennie i możliwość korzystania z bazy sportowej. W ramach obozu zaplanowano wycieczki, zajęcia rekreacyjne, gry i zabawy. Zgłoszenia są przyjmowane do 30 lipca w Gminnym Zrzeszeniu LZS pod nr tel. 89 645 54 27. Na obóz pojadą dzieci, które w ubiegłym roku szkolnym uzyskały najlepsze wyniki sportowe.