KOMISJE RADY GMINY

W piątek (22sierpnia)  o godz. 10:00 odbędzie się wspólne posiedzenie Komisji Rady Gminy. Tematem spotkania będzie zaopiniowanie projektów uchwał będą cych przedmiotem obrad sesji Rady Gminy.

PRZETARGI

Dzisiaj (18 sierpnia) zostały otwarte oferty w przetargu nieograniczonym na remont skrzyżowania w miejscowości Grabowo.

W zakres realizacji zamówienia wchodzą:

- roboty przygotowawcze i rozbiórkowe

- wykonanie kanalizacji deszczowej

- wykonanie strużek deszczowych

- wykonanie studni rewizyjnych

- remont drogi po wykonaniu kanalizacji deszczowej

- wykonanie jezdni w pełnej konstrukcji wraz z ustawieniem krawężników

Termin realizacji zamówienia upływa 30 października 2008.

Dzisiaj (18 sierpnia) została podpisana umowa na „Remont dróg w miejscowości Rożental" z Przedsiębiorstwem Drogowo - Mostowym S.A. w Iławie. Wartość zadania opiewa na kwotę 492.953,61 zł (brutto).Termin realizacji do 15 listopada 2008 r.

Dzisiaj (18 sierpnia) została podpisana umowa z Przedsiębiorstwem Komunikacji Samochodowej w Iławie Sp. z o.o. na usługi dowożenia dzieci i młodzieży do i z  zespołów szkół i szkół podstawowych z terenu gminy Lubawa. Usługi będą realizowane od 1 września 2008 do 30 czerwca 2011.

SPRZĘT SPORTOWY

Ludowy Uczniowski Klub Sportowy Jordan przy Zespole Szkół w Kazanicach został zakwalifikowany na listę podmiotów, które otrzymają komplety sprzętu sportowego
w ramach programu pilotażowego pod nazwą „Przeciwdziałanie poprzez sport agresji
i przestępczości wśród dzieci i młodzieży". Wartość sprzętu sportowego opiewa na kwotę ok. 3.830,00 zł. Szkoła otrzyma m.in. stojak do siatkówki, ringo i badmintona
z odciągami, siatkami do siatkówki, badmintona, piłki lekarskie, siatkowe, koszykowe, do gry w nogę i rękę, zestaw do gry w unihokeja. Program prowadzony jest przez Stowarzyszenie na Rzecz Przeciwdziałania Agresji i Patologii Wśród Dzieci i Młodzieży w ramach współpracy z Gminą Lubawa.

PROJEKTY SYSTEMOWE UE

OPS Gminy Lubawa od dnia 01.08.2008 rozpoczął realizację projektu systemowego „AKTYWNA RODZINA" w ramach projektu Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, współfinansowanego ze środków UE w ramach EFS, który będzie realizowany do dnia 31.12.2008 r. Celem projektu jest zwiększenie aktywności zawodowej wśród 42 osób nie pracujących, będących w wieku aktywności zawodowej, korzystających z pomocy społecznej. Uczestnicy projektu są objęci następującymi działaniami: warsztaty psychoedukacyjne, warsztaty aktywizacji zawodowej, poradnictwo psychologiczne, poradnictwo prawne, poradnictwo zawodowe, kurs komputerowy, kursy zawodowe, praca socjalna. Będą mogli korzystać z usług Lidera Klubu Integracji Społecznej i Animatora Lokalnego. W ramach realizacji projektu w KIS w Mortęgach zostanie utworzony dla uczestników i ich otoczenia Publiczny Punkt Dostępu do Internetu wyposażony w trzy laptopy. Projekt ma charakter długofalowy.

MOST DO PRZYSZŁOśCI
Gmina Lubawa została laureatem konkursu Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej pod nazwą „Opieka nad dzieckiem i rodziną" i otrzymała dofinansowanie w wysokości 50 tys. zł na realizację projektu „Most do przyszłości" dotyczącego gminnych świetlic. W ramach projektu m.in. odbędą się siedmiodniowe warsztaty grafitti w Kazanicach i Grabowie-Wałdykach.

REMONTY SZKÓŁ

Trwają prace remontowe podsadzek i malowanie ścian w starej części Zespołu Szkół
w Sampławie oraz w Zespole Szkół w Grabowie. W Zespole Szkół w Prątnicy prace remontowe dotyczą instalacji centralnego ogrzewania. W najbliższych dniach rozpocznie się także malowanie ścian i kładzenie posadzki. W planach jest również malowanie okien w Szkole Podstawowej w Rożentalu.

NOWE BOISKA

Kończy się budowa boiska do piłki nożnej przy świetlicy wiejskiej w Łążynie. Ze środków LZS zostały zakupione już bramki i siatki. Boisko powstaje przy współudziale mieszkańców wsi. Otwarcie i pierwszy zaplanowano na 31 sierpnia na godz. 14:00.

Do końca sierpnia w Rożentalu i Grabowie powstaną dwa boiska do piłki siatkowej plażowej. środki na to zadanie Gminne Zrzeszenie LZS w Lubawie uzyskało
w konkursie zorganizowanym przez Stowarzyszenie na Rzecz Tworzenia Przyjaznego środowiska Wychowawczego Dzieci i Młodzieży Iławskiej Przystań - Działaj Lokalnie VI. Przyznana dotacja wynosi 5.051 zł, całkowity koszt zamknie się
w kwocie 7.419 zł. Brakujące środki pochodzą od lokalnych przedsiębiorców oraz samorządu.

WAKACJE NA SPORTOWO

Dzisiaj (18 sierpnia) w Lidzbarku Welskim rozpoczął się obóz  sportowo-rekreacyjny dla dzieci i młodzieży z rodzin o niskim statusie materialnym. Uczestnicy mają zapewniony transport, noclegi w domkach nad jeziorem, cztery posiłki dziennie i możliwość korzystania z bazy sportowej. W ramach obozu zaplanowano wycieczki, zajęcia rekreacyjne, gry i zabawy.

Na to zadanie Gminne Zrzeszenie LZS w Lubawie otrzymało dofinansowanie w wysokości 13.860 zł z Krajowej Federacji Sportu. W obozie uczestniczy 30 osób.