E-URZĘDNIK

Dzisiaj (15 września) wójt będzie uczestniczył w konferencji dotyczącej zadania e-urzędnik, realizowanego w ramach projektu „Wrota Warmii i  Mazur". Udział w projekcie współfinansowanym przez UE zadeklarowało ponad 110 jednostek lokalnych samorządów. W ramach projektu powstanie jeden portal, oparty na sieci internetowej, koordynujący większość czynności administracyjnych. Mieszkańcy regionu Warmii i Mazur będą mogli załatwiać większość spraw administracyjnych przez internet.

Początek konferencji o godz. 10:00 w Hotelu Warmińskim w Olsztynie.

AKTYWNA RODZINA

We wtorek (16 września) uczestnicy projektu systemowego „Aktywna Rodzina", realizowanego przez Ośrodek Pomocy Społecznej Gminy Lubawa wyjeżdżają na jednodniowa wycieczkę. W programie, m.in. zaplanowano: zwiedzanie gotyckiego zamku Anny Wazówny w Gołubiu-Dobrzyniu; zwiedzanie Starego Miasta, Krzywej Wieży, Domu Kopernika i ruin Zamku Krzyżackiego w Toruniu oraz zabytkowych tężni w Ciechocinku. Wyjazd o godz. 6:00.

DOŻYNKI WOJEWÓDZKIE

W niedzielę (21 września) w Mikołajkach odbędą się Dożynki Województwa Warmińsko-Mazurskiego. W uroczystościach będzie uczestniczyć delegacja z Sampławy, która równocześnie weźmie udział w konkursie wieńców dożynkowych.

ZAJĘCIA NA HALI

Gminne Zrzeszenie LZS w Lubawie zaprasza do korzystania z hali sportowej oraz siłowni przy Szkole Podstawowej w Rożentalu. W ofercie: siatkówka, piłka halowa, tenis ziemny, tenis stołowy, aerobik, nauka tańca towarzyskiego. Godziny otwarcia 16:00-22:00. Kontakt pod nr tel. (89) 645 54 27.

PRZETARGI I UMOWY

* 10 września wójt podpisał umowę z Przedsiębiorstwem Drogowo-Mostowym S.A. z siedzibą w Iławie na remont skrzyżowania w miejscowości Grabowo. W zakres realizacji zamówienia wchodzą:

- roboty przygotowawcze i rozbiórkowe

- wykonanie kanalizacji deszczowej

- wykonanie strużek deszczowych

- wykonanie studni rewizyjnych

- remont drogi po wykonaniu kanalizacji deszczowej

- wykonanie jezdni w pełnej konstrukcji wraz z ustawieniem krawężników

Termin realizacji zamówienia upływa 30 października 2008.

* Został ogłoszony przetarg nieograniczony na „Dostawę węgla kamiennego sortyment kostka do jednostek organizacyjnych gminy Lubawa". Szacunkowa ilość węgla wynosi do 160 ton. Umowa zostanie zawarta do 30 kwietnia 2009 roku. Oferty należy składać do 16 września do godz. 9:00 w sekretariacie UG Lubawa.

* Został ogłoszony przetarg na „Dostawę oleju opałowego lekkiego do jednostek organizacyjnych gminy Lubawa". Szacunkowa ilość dostaw wynosi 160 tys. litrów. Umowa zostanie zawarta do 30 kwietnia 2009 roku. Oferty można składać do 24 września w sekretariacie UG Lubawa.