ZJAZD DELEGATÓW

W poniedziałek, 20 października odbędzie się III Powiatowy Zjazd Delegatów Powiatowego Szkolnego Związku Sportowego w Iławie. Początek spotkania o godz. 13:00 w Sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego.

DZIEŃ TURYSTYKI

W środę, 22 października w Hotelu Rydzewskim w Ełku odbędzie się regionalna gala Światowego Dnia Turystyki pod hasłem: „Turystyka - wyzwania w obliczu zmian klimatycznych".

OLIMPIADA SPECJALNA

W czwartek, 23 października odbędzie się XV Terenowa Olimpiada Specjalna. Olimpiada rozpocznie się tradycyjnym przemarszem uczestników ulicami miasta do hali widowiskowo-sportowej Gimnazjum w Lubawie. Początek zawodów o godz. 10:00.

KONGRES GMIN WIEJSKICH

W piątek, 24 października w Sali Kongresowej PKiN w Warszawie odbędzie się IX Kongres Gmin Wiejskich RP pod hasłem: Gmina Wiejska dobrem narodowym. Tegoroczna debata ma przede wszystkim odpowiedzieć na pytania: jak gminy mają sfinansować niezbędne inwestycje na obszarach wiejskich czy też jak mają realizować zadania oświatowe w świetle proponowanych zmian w finansowaniu i organizacji.

REMONTY DRÓG

Grabowo

Trwa remont skrzyżowania w miejscowości Grabowo. W zakres realizacji zamówienia wchodzą:

- roboty przygotowawcze i rozbiórkowe

- wykonanie kanalizacji deszczowej

- wykonanie strużek deszczowych

- wykonanie studni rewizyjnych

- remont drogi po wykonaniu kanalizacji deszczowej

- wykonanie jezdni w pełnej konstrukcji wraz z ustawieniem krawężników

Termin realizacji zamówienia upływa 30 października 2008. Prace prowadzi Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe z Iławy.

Byszwałd

Kończy się przebudowa drogi w miejscowości Byszwałd. Przedsiębiorstwo Drogowo Mostowe wykonało kanalizację deszczowa. Na odcinku 320 m powstała nowa nawierzchnia asfaltowa oraz chodniki.

Szczepankowo

Kończy się  remont drogi na odcinku 680 m. w miejscowości Szczepankowo. Nowa nawierzchnia asfaltowa, wjazdy  oraz krawężniki pojawią się na odcinku 390 m. Prace zakończą się 30 października.

Rożental

Trwa remont drogi w miejscowości Rożental. Na odcinku 650 metrów bieżących zostanie odnowiona nawierzchnia  oraz ustawione krawężniki. Prace zostaną wykonane do 15 listopada 2008 r.

PRZETARGI

W najbliższych dniach zostanie podpisana umowa z  firmą ECO CAR Sp. z o.o. z Lidzbarka Welskiego na „Dostawę oleju opałowego lekkiego do jednostek organizacyjnych Gminy Lubawa. Szacunkowa ilość oleju opałowego lekkiego wynosi do 160 tys. litrów. Olej będzie dostarczany do: Zespołów Szkół w Kazanicach, Prątnicy, Sampławie i Szkół Podstawowych w Złotowie, Tuszewie oraz w Rożentalu.

ZAJĘCIA NA HALI

Gminne Zrzeszenie LZS w Lubawie zaprasza do korzystania z hali sportowej oraz siłowni przy Szkole Podstawowej w Rożentalu. W ofercie: siatkówka, piłka halowa, tenis ziemny, tenis stołowy, aerobik, nauka tańca towarzyskiego. Godziny otwarcia 16:00-22:00. Kontakt pod nr tel. (89) 645 54 27.