DZIEŃ PRACOWNIKA SOCJALNEGO

W piątek, 14 listopada  o godz. 13:00  w Salach Kopernikowskich Olsztyńskiego Zamku odbędą się uroczystości z okazji Dnia Pracownika Socjalnego. Podczas uroczystości Adam Roznerski, kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej Gminy Lubawa otrzyma nagrodę Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego za wybitne osiągnięcia w dziedzinie pomocy społecznej.    .

WIZYTA W PRZEDSZKOLU

W piątek, 14 listopada o godz. 11:00 wójt będzie uczestniczył w uroczystości oddania do użytku nowo wybudowanej części Przedszkola Miejskiego w Lubawie.

URZAD OTWARTY

W piątek, 14 listopada o godz. 12:00 odbędzie się uroczyste otwarcie budynku Urzędu Gminy Ostróda i Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej.

SIATKÓWKA MĘŻCZYZN

W sobotę, 15 listopada z okazji 10-lecia Samorządu Powiatowego odbędzie się Turniej Piłki Siatkowej Mężczyzn. Turniej zaplanowano na godz. 10:00 w Centrum Sportu i Rekreacji w Suszu.

PRZETARGI

Zostały otwarte oferty w po raz drugi ogłoszonym przetargu nieograniczonym na „Zimowe utrzymanie dróg gminnych i wewnętrznych." Przetarg dotyczył pozostałych siedmiu rejonów, na które wcześniej nie wpłynęła żadna oferta. Wpłynęły dwie oferty. Na rejon nr 9 - Targowisko, Fijewo, Losy ofertę złożyła Lubawska Spółka Komunalna Sp. z o.o. na rejon nr 9. natomiast na rejon nr 10 -  Byszwałd, Raczek, Rożental - Gaj wpłynęła oferta firmy usługowej J Kusińskiego. W tym tygodniu zostaną podpisane umowy. Wykonawcy na pozostałe rejony zostaną rozstrzygnięci w trybie przetargu z wolnej ręki.

Do tej pory zostały podpisane umowy na utrzymanie trzech rejonów: rejon nr 1 - Gierłoż, Pomierki, Rożental, Zielkowo - z Firmą Usługową J. Kusiński oraz rejon nr 4 Szczepankowo, Omule, Czerlin oraz rejon nr 8 Ludwichowo, Sampława - z firmą  LPB Z. Wierzbowski.

Po raz drugi został także ogłoszony przetarg na „Dostawę węgla kamiennego - sortyment kostka". Wpłynęła jedna oferta z firmy Składnica Artykułów Masowych z" Węglopasz" Sp.j. z Żołędowa k. Bydgoszczy.

REMONTY DRÓG

Grabowo

Trwa remont skrzyżowania w miejscowości Grabowo. W zakres realizacji zamówienia wchodzą:

- roboty przygotowawcze i rozbiórkowe

- wykonanie kanalizacji deszczowej

- wykonanie strużek deszczowych

- wykonanie studni rewizyjnych

- remont drogi po wykonaniu kanalizacji deszczowej

- wykonanie jezdni w pełnej konstrukcji wraz z ustawieniem krawężników

Termin realizacji zamówienia upływa 30 października 2008. Prace prowadzi Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe z Iławy.

Byszwałd

Kończy się przebudowa drogi w miejscowości Byszwałd. Przedsiębiorstwo Drogowo Mostowe wykonało kanalizację deszczowa. Na odcinku 320 m powstała nowa nawierzchnia asfaltowa oraz chodniki.

Szczepankowo

Zakończył się remont drogi na odcinku 680 m. w miejscowości Szczepankowo.

Rożental

Trwa remont drogi w miejscowości Rożental. Na odcinku 650 metrów bieżących zostanie odnowiona nawierzchnia  oraz ustawione krawężniki. Prace zostaną wykonane do 15 listopada 2008 r.

ZAJĘCIA NA HALI

Gminne Zrzeszenie LZS w Lubawie zaprasza do korzystania z hali sportowej oraz siłowni przy Szkole Podstawowej w Rożentalu. W ofercie: siatkówka, piłka halowa, tenis ziemny, tenis stołowy, aerobik, nauka tańca towarzyskiego. Godziny otwarcia 16:00-22:00. Kontakt pod nr tel. (89) 645 54 27.