PRZETARGI

Zostały otwarte oferty w po raz drugi ogłoszonym przetargu nieograniczonym na „Zimowe utrzymanie dróg gminnych i wewnętrznych." Przetarg dotyczył pozostałych siedmiu rejonów, na które wcześniej nie wpłynęła żadna oferta. Wpłynęły dwie oferty. Na rejon nr 9 - Targowisko, Fijewo, Losy ofertę złożyła Lubawska Spółka Komunalna Sp. z o.o. na rejon nr 9. natomiast na rejon nr 10 -  Byszwałd, Raczek, Rożental - Gaj wpłynęła oferta firmy usługowej J Kusińskiego. W tym tygodniu zostaną podpisane umowy. Wykonawcy na pozostałe rejony zostaną rozstrzygnięci w trybie przetargu z wolnej ręki.

Do tej pory zostały podpisane umowy na utrzymanie trzech rejonów: rejon nr 1 - Gierłoż, Pomierki, Rożental, Zielkowo - z Firmą Usługową J. Kusiński oraz rejon nr 4 Szczepankowo, Omule, Czerlin oraz rejon nr 8 Ludwichowo, Sampława - z firmą  LPB Z. Wierzbowski.

Po raz drugi został także ogłoszony przetarg na „Dostawę węgla kamiennego - sortyment kostka". Wpłynęła jedna oferta z firmy Składnica Artykułów Masowych z" Węglopasz" Sp.j. z Żołędowa k. Bydgoszczy.

INWESTYCJE:

PRZEBUDOWA DROGI W BYSZWAŁDZIE

Zakończyły się prace I etapu przebudowy drogi w Byszwałdzie czyli. prace związane z odwodnieniem ( kanalizacja deszczowa) i nawierzchnią asfaltową z chodnikiem ( 400 m). Na 2009 rok planuje się realizację II etapu  (wartość ok. 600 tys. zł). Koszt całego zadania 1.873.612,36 zł brutto. Przebudowę wykonało Przedsiębiorstwo Drogowo - Mostowe z Iławy.

MODERNIZACJA I ODNOWA DROGI W ROŻENTALU

Zakończono prace I etapu przebudowy drogi w Rożentalu na odcinku 640 m za kwotę około 520 tys. zł (odnowienie nawierzchni, ustawienie krawężników). Na 2009 rok zaplanowana została realizacja II etapu o wartości ok. 900 tys. zł i długości 650 m.  W najbliższych dniach na tę inwestycję zostanie złożony wniosek do Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych 2008-2011, gdzie można starać się o dofinansowanie do 50 proc. inwestycji.

MODERNIZACJA DROGI GMINNEJ W SZCZEPANKOWIE

Zakończono i odebrano prace związane z remontem drogi w m. Szczepankowo. Wykonano remont drogi na odcinku 490 m  (droga asfaltowa). Wykonawcą zadania było Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe z  Iławy. Wartość inwestycji 279.987, 20 zł.

MODERNIZACJA DROGI GMINNEJ W GRABOWIE (przebudowa skrzyżowania)

Trwa remont skrzyżowania w miejscowości Grabowo. W zakres realizacji zamówienia wchodzą:

- roboty przygotowawcze i rozbiórkowe

- wykonanie kanalizacji deszczowej

- wykonanie strużek deszczowych

- wykonanie studni rewizyjnych

- remont drogi po wykonaniu kanalizacji deszczowej

- wykonanie jezdni w pełnej konstrukcji wraz z ustawieniem krawężników.

Planowany termin zakończenia robót  - listopad 2008. Wykonawcą zadania za kwotę 198 tys. zł jest Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe z Iławy.

PRZEBUDOWA CHODNIKÓW NA TERENIE GMINY W MIEJSCOWOŚCIACH: KAZANICE, GRABOWO, WAŁDYKI, ZŁOTOWO

Zlecono opracowanie dokumentacji technicznej na wykonanie przebudowy chodników. Wykonawcą projektu jest firma „DAN" z Iławy za kwotę 33.100 zł. koszt sporządzenia  map do projektu  wynosi 16.700 zł. Realizacja zadania nastąpi po opracowaniu harmonogramu prac wybranych ciągów chodników.

MODERNIZACJA BUDYNKU KOMUNALNEGO W PRĄTNICY - BUDOWA PODJAZDU DLA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

Zakończyły się prace związane z budową podjazdu dla osób niepełnosprawnych przy budynku w Prątnicy, w którym mieści się Ośrodek Zdrowia. Zadanie wykonał Zakład Ogólnobudowlany Zygmunta Linknera z Omula za kwotę 38 tys. 800 zł brutto.

MODERNIZACJA BUDYNKU KOMUNALNEGO W ROŻENTALU - BUDOWA PODJAZDU DLA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

Do 30 listopada potrwają prace związane z budową podjazdu dla osób niepełnosprawnych przy budynku komunalnym w Rożentalu, w którym mieści się Ośrodek Zdrowia. Zadanie realizuje Zakład Ogólnobudowlany Zygmunta Linknera z Omula. Koszt inwestycji wynosi  51 tys. 500 zł brutto.

PROJEKT I WYKONANIE INSTALACJI CENTRALNEGO OGRZEWANIA W ŚWIETLICY WIEJASKIEJ W SAMPŁAWIE

3 listopada została podpisana umowa na wykonanie przedmiotowego zadania z firmą handlowo-usługową  Kornacki Leszek Tuszewo na kwotę 55 tys. zł brutto. Termin wykonania upływa  24 grudnia 2008 roku. Inwestycja współfinansowana jest przez radę sołecką w wysokości 25 tys. zł ( w roku bieżącym 20 tys. zł, w przyszłym 5 tys. zł).

OGŁOSZENIA:

ZAJĘCIA NA HALI

Gminne Zrzeszenie LZS w Lubawie zaprasza do korzystania z hali sportowej oraz siłowni przy Szkole Podstawowej w Rożentalu. W ofercie: siatkówka, piłka halowa, tenis ziemny, tenis stołowy, aerobik, nauka tańca towarzyskiego. Godziny otwarcia 16:00-22:00. Kontakt pod nr tel. (89) 645 54 27.

ZAPROSZENIE NA ZABAWĘ

Rada Sołecka wsi Gutowo zaprasza na Zabawę Andrzejkową, która odbędzie się dnia 29 listopada 2008 r. w świetlicy wiejskiej w Gutowie. Opłata od pary wynosi 60 zł. Początek zabawy zaplanowano na godz. 1900. Do tańca przygrywał będzie zespół MAXI DANCE. Zapisy oraz wpłaty do  24 listopada 2008 r. u Pani Kasprowicz (tel. kontaktowy 896450479 po 1800). W cenę wliczono koszt zespołu oraz menu.