PRZETARGI

We wtorek, 2 grudnia wójt podpisze dwa akty notarialne: pierwszy w sprawie wykupu działki pod powiększenie boiska szkolnego w Grabowie, drugi na sprzedaż lokalu w Sampławie.

W środę, 3 grudnia o godz. 10 w sali Urzędu Gminy odbędzie się przetarg na sprzedaż działki pod budownictwo mieszkaniowe jednorodzinne w Byszwałdzie. Natomiast o godz. 12:00 przetarg na sprzedaż działki rolnej w Złotowie.

Został rozstrzygnięty przetarg na dostawę fabrycznie nowego zespołu prądotwórczego na podwoziu jezdnym . W przetargu najkorzystniejszą ofertę złożyło ALPHA Przedsiębiorstwo Zagraniczne  z Krakowa za cenę brutto 72 tys. 382 zł . Agregat będzie wykorzystany na potrzeby Zakładu Komunalnego Gminy Lubawa. Na zadanie wpłynęło 8 ofert.

INFO

ROZMOWY O BIOGAZOWNI

W czwartek, 4 grudnia o godz. 11:00 w sali sesyjnej odbędzie się spotkanie organizowane przez firmę GAS-TRADING S.A. z Warszawy z właścicielami ferm drobiarskich oraz producentami trzody chlewnej. Przedstawiciele firmy przedstawią propozycje budowy na terenie gminy Lubawa lokalnej biogazowi wykorzystującej odpady i odchody zwierzęce (gnojowice, oborniki z ferm drobiarskich) do produkcji biogazu, który będzie przetwarzana energie elektryczne i cieplne.

SZKOLENIE PRZECIWPOŻAROWE

W sobotę, 6 grudnia o godz. 10:00 w Zespole Szkół im. Bohaterów Września 1939 roku w Iławie odbędzie się szkolenie w zakresie ochrony przeciwpożarowej. Tematy szkolenia:

- organizacja łączności na miejscu akcji

- prace w sprzęcie ochrony dróg oddechowych

- szkolenie członków ochotniczych straży pożarnych

- omówienie rozporządzenia MSWiA z dnia 18 lipca 2008 r. w sprawie kierowania ruchem drogowym

- omówienie Kampanii Sprawozdawczej 2009 r. (organizacja zebrań w OSP)

- sprawy bieżące.

OTWARCIE RUDNA

W środę, 10 grudnia o godz. 12:00 odbędzie się uroczyste otwarcie Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych w Rudnie (k. Ostródy). Program uroczystości:

12:00-14:00 - część oficjalna. Przedstawienie etapów realizacji projektu (sala reprezentacyjna Zamku w Ostródzie); 14:15-14:45 - przejazd na teren zakładu; 15:00-15:30 - uroczyste przecięcie wstęgi; 15:30-16:30 - zwiedzania zakładu; 16:30-17:00 - przejazd do Hotelu Sajmino w Kajkowie na okolicznościowy poczęstunek.

 

OGŁOSZENIA, ZAPROSZENIA

W POSZUKIWANIU RYDZA

W środę, 3 grudnia w Zespole Szkół w Grabowie-Wałdykach odbędzie się impreza integracyjna dla uczestników Młodzieżowych Klubów Integracji Społecznej „W poszukiwaniu rydza". W programie zabawy integracyjne oraz potyczki sportowe. Początek o godz. 15:00. Imprezę zrealizowano ze środków Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej oraz Gminy Lubawa w ramach projektu „Partnerstwo na rzecz dzieci i młodzieży Most do Przyszłości".

MIKOŁAJKI PRZEDSZKOLNE

W piątek, 5 grudnia w Restauracji Copernicus o godz. 10:00 odbędą się III Mikołajki Przedszkolne. Organizator: Ośrodek Pomocy Społecznej Gminy Lubawa w programie zaplanował:

- prezentacje artystyczne dzieci

- gry i zabawy integracyjne

- wręczenie upominków

- słodki poczęstunek

ZAJĘCIA NA HALI

Gminne Zrzeszenie LZS w Lubawie zaprasza do korzystania z hali sportowej oraz siłowni przy Szkole Podstawowej w Rożentalu. W ofercie: siatkówka, piłka halowa, tenis ziemny, tenis stołowy, aerobik, nauka tańca towarzyskiego. Godziny otwarcia 16:00-22:00. Kontakt pod nr tel. (89) 645 54 27.