KONFERENCJA REGIONALNA

W poniedziałek, 8 grudnia o godz. 10:00 w auli A Wyższej Szkoły im. Pawła Włodkowica w Iławie odbędzie się Konferencja Regionalna: „Krzywdzenie i zaniedbywanie dzieci - jak przeciwdziałać" w ramach ogólnopolskiej Kampanii Społecznej na Rzecz Przeciwdziałania Krzywdzeniu Dzieci.

OTWARCIE RUDNA

W środę, 10 grudnia o godz. 12:00 odbędzie się uroczyste otwarcie Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych w Rudnie (k. Ostródy). Program uroczystości:

12:00-14:00 - część oficjalna. Przedstawienie etapów realizacji projektu (sala reprezentacyjna Zamku w Ostródzie); 14:15-14:45 - przejazd na teren zakładu; 15:00-15:30 - uroczyste przecięcie wstęgi; 15:30-16:30 - zwiedzania zakładu; 16:30-17:00 - przejazd do Hotelu Sajmino w Kajkowie na okolicznościowy poczęstunek.

KOMISJE RADY GMINY

W piątek, 12 grudnia o godz. 10:00 w Sali sesyjnej Urzędu Gminy odbędzie się wspólne posiedzenie Komisji rady Gminy. Tematem posiedzenia będzie:

1. Otwarcie i stwierdzenie prawomocności.

2. Analiza projektu budżetu gminy na 2009 rok.

3. Zaopiniowanie projektów uchwał będących przedmiotem obrad  sesji Rady Gminy.

4. Sprawy bieżące, dyskusja i wolne wnioski.

KOMISJA SPOŁECZNA

W poniedziałek, 15 grudnia o godz. 10:00 w sali Gminnego Zrzeszenia LZS w Lubawie odbędzie się posiedzenie Komisji Społecznej. Tematem posiedzenia będzie:

1. Otwarcie i stwierdzenie prawomocności.

2. Informacja o stanie funkcjonowania handlu wiejskiego.

3. Ocena stopnia realizacji Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

4. Sprawy bieżące, dyskusja i wolne wnioski.

AKTYWNA RODZINA

W czwartek, 18 grudnia o godz. 10:00 w sali sesyjnej Urzędu Gminy odbędzie się Konferencja kończąca realizację projektu systemowego „Aktywna Rodzina". Podczas spotkania uczestnikom projektu zostaną wręczone certyfikaty oraz zaświadczenia o ukończeniu kursów zawodowych.

Ośrodek Pomocy Społecznej Gminy Lubawa od 1 sierpnia 2008 roku realizuje projekt  ,,Aktywna rodzina", współfinansowany ze środków Unii Europejskiej, którego celem jest zwiększenie aktywności zawodowej i społecznej 42 mieszkańców gminy. W ramach zadania uczestnicy biorą udział w warsztatach: psychoedukacyjnych,  aktywizacji zawodowej i pedagogiki zabawy. Mogą skorzystać także z porad psychologa, prawnika i doradcy zawodowego oraz nauczyć się obsługi komputera. W listopadzie rozpoczęły się kursy zawodowe, m.in. na: opiekunkę, szwaczkę i stolarza, dzięki którym uczestnicy zdobędą nowe kwalifikacje, ułatwiające im podjęcie zatrudnienia.  Dziewięć osób bierze udział w kursie zawodowym na prawo jazdy kat. B.  W ramach aktywizacji społecznej dla uczestników projektu został także zorganizowany cykl imprez integracyjno-aktywizacyjnych, który obejmował piknik integracyjny, wyjazd do teatru im. Stefana Jaracza w Olsztynie, wycieczkę do Golubia-Dobrzynia, Torunia i Ciechocinka oraz wyjazd dla matek ze swoimi pociechami na spektakl do Teatru Lalek w Olsztynie. Udział w projekcie przyczynia się do wzrostu kompetencji społecznych i zawodowych uczestników, a w konsekwencji zwiększa ich szanse na rynku pracy.

POSIEDZENIE ZARZĄDU OSP RP

W piątek, 19 grudnia o godz. 13:00 w Sali sesyjnej Urzędu Gminy odbędzie się posiedzenie Zarządu Oddziału Gminnego Związku OSP RP w Lubawie. Tematem posiedzenia będzie:

1. Podsumowanie działalności Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Lubawie za 2008 rok.

2. Ustalenie termonów i harmonogramu odbycia zebrań sprawozdawczych w jednostkach OSP z terenu gminy Lubawa.

3. Sprawy organizacyjne.

OGŁOSZENIA, ZAPROSZENIA

SPRZEDAŻ NIERUCHOMOŚCI

Zgodnie z art.35 ust.1 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami

(Tekst jednolity z 2004 r. Dz. U. Nr 261, poz.2603 z późn. zm)

WÓJT  GMINY  LUBAWA

informuje: że na tablicy ogłoszeń w siedzibie Urzędu Gminy Lubawa został wywieszony wykaz nieruchomości przeznaczonej do sprzedaży :

- Prątnica  Nr  41/1   -  1 lokal mieszkalny

sprzedaż w trybie bezprzetargowym na rzecz najemcy.

WIGILIA DLA OSÓB STARSZYCH

W środę, 17 grudnia Rada Pedagogiczna i Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej w Złotowie organizują uroczystą Wigilię dla osób starszych i samotnych. Przebieg uroczystości:

1. Msza św. w miejscowym kościele.

2. Część artystyczna - SP w Złotowie.

3. Prezenty od św. Mikołaja.

4. Spotkanie przy kawie.

SPOTKANIE WIGILIJNO-OPŁATKOWE

W piątek, 19 grudnia o godz. 10:00 w zajeździe Tropicana w Rożentalu odbędzie coroczne Spotkanie Wigilijno-Opłatkowe dla osób samotnych, starszych i niepełnosprawnych z terenu lubawskiej gminy. Organizatorem spotkania jest Ośrodek Pomocy Społecznej Gminy Lubawa.

ZAJĘCIA NA HALI

Gminne Zrzeszenie LZS w Lubawie zaprasza do korzystania z hali sportowej oraz siłowni przy Szkole Podstawowej w Rożentalu. W ofercie: siatkówka, piłka halowa, tenis ziemny, tenis stołowy, aerobik, nauka tańca towarzyskiego. Godziny otwarcia 16:00-22:00. Kontakt pod nr tel. (89) 645 54 27.