KOMISJA SPOŁECZNA
W poniedziałek, 15 grudnia o godz. 10:00 w sali Gminnego Zrzeszenia LZS w Lubawie odbędzie się posiedzenie Komisji Społecznej. Tematem posiedzenia będzie:
1. Otwarcie i stwierdzenie prawomocności.
2. Informacja o stanie funkcjonowania handlu wiejskiego.
3. Ocena stopnia realizacji Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.
4. Sprawy bieżące, dyskusja i wolne wnioski.

NOWE BOISKA
W poniedziałek, 15 grudnia wójt weźmie udział w uroczystym otwarciu kompleksu boisk szkolnych powstałych w ramach programu „Moje boisko - ORLIK 2012"  przy Gimnazjum Samorządowym nr 2 w Iławie. Początek uroczystości o godz. 12:00.

ODNAWIALNE ŹRÓDŁA ENERGII
We wtorek, 16 grudnia o godz. 10:00 w sali konferencyjnej Urzędu Wojewódzkiego w Olsztynie odbędzie się konferencja zatytułowana „ Bezpieczeństwo energetyczne z uwzględnieniem możliwości wykorzystania Odnawialnych Źródeł Energii". Spotkanie organizuje Wojewoda Warmińsko-Mazurski Marian Podziewski, Urząd Komitetu Integracji Europejskiej oraz Podlaskie Centrum Informacji Europejskiej przy Towarzystwie Amicis.

AKTYWNA RODZINA
W czwartek, 18 grudnia o godz. 10:00 w sali sesyjnej Urzędu Gminy odbędzie się Konferencja kończąca realizację projektu systemowego „Aktywna Rodzina". Podczas spotkania uczestnikom projektu zostaną wręczone certyfikaty oraz zaświadczenia o ukończeniu kursów zawodowych.
Ośrodek Pomocy Społecznej Gminy Lubawa od 1 sierpnia 2008 roku realizuje projekt  ,,Aktywna rodzina", współfinansowany ze środków Unii Europejskiej, którego celem jest zwiększenie aktywności zawodowej i społecznej 42 mieszkańców gminy. W ramach zadania uczestnicy biorą udział w warsztatach: psychoedukacyjnych,  aktywizacji zawodowej i pedagogiki zabawy. Mogą skorzystać także z porad psychologa, prawnika i doradcy zawodowego oraz nauczyć się obsługi komputera. W listopadzie rozpoczęły się kursy zawodowe, m.in. na: opiekunkę, szwaczkę i stolarza, dzięki którym uczestnicy zdobędą nowe kwalifikacje, ułatwiające im podjęcie zatrudnienia.  Dziewięć osób bierze udział w kursie zawodowym na prawo jazdy kat. B.  W ramach aktywizacji społecznej dla uczestników projektu został także zorganizowany cykl imprez integracyjno-aktywizacyjnych, który obejmował piknik integracyjny, wyjazd do teatru im. Stefana Jaracza w Olsztynie, wycieczkę do Golubia-Dobrzynia, Torunia i Ciechocinka oraz wyjazd dla matek ze swoimi pociechami na spektakl do Teatru Lalek w Olsztynie. Udział w projekcie przyczynia się do wzrostu kompetencji społecznych i zawodowych uczestników, a w konsekwencji zwiększa ich szanse na rynku pracy.

POSIEDZENIE ZARZĄDU OSP RP
W piątek, 19 grudnia o godz. 13:00 w Sali sesyjnej Urzędu Gminy odbędzie się posiedzenie Zarządu Oddziału Gminnego Związku OSP RP w Lubawie. Tematem posiedzenia będzie:
1. Podsumowanie działalności Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Lubawie za 2008 rok.
2. Ustalenie termonów i harmonogramu odbycia zebrań sprawozdawczych w jednostkach OSP z terenu gminy Lubawa.
3. Sprawy organizacyjne.

OGŁOSZENIA, ZAPROSZENIA

PRZETARGI
Został ogłoszony przetarg na „Wywóz nieczystości ciekłych z posesji podległych Urzędowi Gminy Lubawa". Przedmiot zamówienia należy zrealizować e terminie od 1 stycznia do 31 grudnia 2009 roku. Oferty można składać do 19 grudnia do godz. 9:00 w sekretariacie Urzędu Gminy Lubawa. Otwarcie ofert tego samego dnia o godz. 9:30 w sali sesyjnej. Szczegóły dotyczące przetargu dostępne na stronie internetowej Biuletynu Informacji Publicznej Gminy Lubawa.

WIGILIA DLA OSÓB STARSZYCH
W środę, 17 grudnia Rada Pedagogiczna i Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej w Złotowie organizują uroczystą Wigilię dla osób starszych i samotnych. Przebieg uroczystości:
1. Msza św. w miejscowym kościele.
2. Część artystyczna - SP w Złotowie.
3. Prezenty od św. Mikołaja.
4. Spotkanie przy kawie.

SPOTKANIE WIGILIJNE
W czwartek, 18 grudnia odbędzie się spotkanie wigilijne przygotowane przez osoby niepełnosprawne skupione przy Stowarzyszeniu na Rzecz Ośrodka Aktywności w Lubawie. Spotkanie odbędzie się w o godz. 13:00 w budynku przy ul. Kupnera 18 w Lubawie. Organizatorami są: Dom Pomocy Społecznej w Lubawie, Warsztat Terapii Zajęciowej przy DPS oraz Środowiskowy Dom Samopomocy dla Osób z Zaburzeniami Psychicznymi w Lubawie.

SPOTKANIE WIGILIJNO-OPŁATKOWE
W piątek, 19 grudnia o godz. 10:00 w zajeździe Tropicana w Rożentalu odbędzie coroczne Spotkanie Wigilijno-Opłatkowe dla osób samotnych, starszych i niepełnosprawnych z terenu lubawskiej gminy. Organizatorem spotkania jest Ośrodek Pomocy Społecznej Gminy Lubawa.

SPOTKANIE OPŁATKOWE
W sobotę, 20 grudnia w sali bankietowej w restauracji Copernicus odbędzie się spotkanie z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku organizowane przez Zarząd Gminnego Zrzeszenia LZS w Lubawie.

ZAJĘCIA NA HALI
Gminne Zrzeszenie LZS w Lubawie zaprasza do korzystania z hali sportowej oraz siłowni przy Szkole Podstawowej w Rożentalu. W ofercie: siatkówka, piłka halowa, tenis ziemny, tenis stołowy, aerobik, nauka tańca towarzyskiego. Godziny otwarcia 16:00-22:00. Kontakt pod nr tel. (89) 645 54 27.