DOFINANSOWANIA NA GMINNE DROGI

Prawdopodobnie w najbliższym czasie zostanie podpisana umowa z Wojewodą Warmińsko-Mazurskim na „Remont z przebudową drogi gminnej w miejscowości Rożental." Wniosek o dofinansowanie zadania został złożony w ramach Programu wieloletniego pod nazwą „Narodowy Program Przebudowy dróg lokalnych 2008-2011". Gmina ma szansę otrzymać dofinansowanie w wysokości 50 proc inwestycji, czyli ok. 650 tys. zł.

Gmina Lubawa podpisze umowę z firmą FP - Fundacja „Wspieranie, Promocja Przedsiębiorczości na Warmii i mazurach" z Olsztyna na opracowanie Studium Wykonalności dla projektu: „Przebudowa drogi gminnej w miejscowości Rodzone". Opracowanie Studium pozwoli Gminie ubiegać się o dofinansowanie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013" - (konkurs: Działanie 5.2 Infrastruktura transportowa służąca rozwojowi lokalnego; Poddziałanie 5.2.1 Infrastruktura drogowa warunkująca rozwój lokalny). Maksymalny poziom dofinansowania wynosi 70 proc. wydatków kwalifikowanych.

REFUNDACJA BUDOWY SALI W ROŻENTALU

Gmina Lubawa otrzyma refundację kosztów budowy sali gimnastycznej w Rożentalu w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego. Dofinansowanie wyniesie 693,992, 24 zł, całkowity koszt budowy zamknął się kwotą ok. 1 mln. 100 tys. zł.