KOMISJE RADY GMINY

W poniedziałek, 19 stycznia o godz. 9:00 w sali sesyjnej Urzędu Gminy odbędzie się wspólne posiedzenie Komisji Rady Gminy. Tematem posiedzenia będzie:

1. Otwarcie i stwierdzenie prawomocności.
2. Przedstawienie opracowania pt. „Przyrodniczo-przestrzenne aspekty lokalizacji wiatrowej w województwie warmińsko-mazurskim".
3. Zaopiniowanie projektów uchwał będących przedmiotem obrad sesji rady Gminy.
4. Sprawy bieżące, dyskusja i wolne wnioski.

W poniedziałek, 19 stycznia  o godz. 12:00 w Sali Gminnego Zrzeszenia LZS w Lubawie odbędzie się posiedzenie Komisji Społecznej. Tematem posiedzenia będzie:

1. Otwarcie i stwierdzenie prawomocności.
2. Informacja o stanie ochrony przeciwpożarowej - opinia.
3. Informacja o przygotowaniu do ferii zimowych na terenie szkół.
4. Sprawy bieżące, dyskusja i wolne wnioski.

LOKALNA GRUPA DZIAŁANIA

W piątek, 23 stycznia o godz. 16:30 w Kurzętniku odbędzie się spotkanie członków Lokalnej Grupy Działania. W minionym roku gminny samorząd przystąpił do Lokalnej Grupy Działania - Ziemia Lubawska, którą tworzy 5 gmin: Lubawa, Kurzętnik,  Nowe Miasto Lubawskie, Rybno i Grodziczno.

Stwarza to dodatkowe możliwości pozyskiwania środków unijnych w ramach programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na rozwój społeczności lokalnych.

ZEBRANIE SPRAWOZDAWCZE OSP

W piątek,  23 stycznia o godz. 18:00 odbędą się walne zebrania sprawozdawcze Ochotniczej Straży Pożarnej w Zielkowie i w Pomierkach.

DZIEŃ SENIORA

W niedzielę, 25 stycznia w Łążynie odbędą się uroczystości związane z corocznymi obchodami Dnia Seniora. Początek o godz. 13:00.