DOFINANSOWANIE NA DROGĘ

Gmina Lubawa złożyła wniosek do Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych 2008-2011, który został zakwalifikowany do dofinansowania. Oznacza to, że gmina otrzyma dofinansowanie przekraczające 588 tys. zł. Fundusze te pozwolą zrealizować II etap inwestycji: Modernizacja i odnowa drogi w Rożentalu (długość odcinka 650 m, wartość ok. 1 mln. 200 tys. zł - odnowa nawierzchni wraz z przebudową chodników).

- Wójt gminy ogłosił przetarg nieograniczony na „Remont i odnowę drogi w miejscowości Rożental II etap". W zakres realizacji zamówienia wchodzą: roboty przygotowawcze, rozbiórkowe, roboty związane z wykonaniem nawierzchni, chodników, zjazdów do posesji. Termin realizacji zadania do 30 września 2009 roku. Oferty należy składać do 27 lutego do godz. 9:00 w sekretariacie urzędu. Szczegóły dotyczące przetargu na stronie internetowej Biuletynu Informacji Publicznej UG Lubawa oraz w siedzibie zamawiającego (pokój nr 23).

ODBIÓR INWESTYCJI

W poniedziałek, 9 stycznia na zaproszenie wójta Gminy Iława wójt będzie uczestniczył w uroczystości odbioru inwestycji: „Budowa kanalizacji sanitarnej w miejscowości Nowa Wieś". Początek o godz. 13:00 przy drodze Nowa Wieś - Kamień Duży (przy przepompowni nr 1).

ROZMOWY O BIOGAZOWNI

We wtorek, 10 lutego o godz. 11:00 w sali sesyjnej urzędu odbędzie się kolejne spotkanie organizowane przez firmę Gas-Trading S.A. z Warszawy. Tematem rozmów będzie propozycja budowy na terenie lubawskiej gminy lokalnej biogazowi wykorzystującej odpady i odchody zwierzęce do produkcji biogazu przetwarzanego na energię elektryczną i cieplną.

ZEBRANIE SPRAWOZDAWCZO-WYBORCZE W SOKOLE

We wtorek, 10 lutego o godz. 17:00 wójt weźmie udział w walnym zebraniu sprawozdawczo-wyborczym Międzyzakładowego Ludowego Klubu Sportowego „Sokół".

ODPRAWA ROCZNA

W piątek, 13 lutego o godz. 13:00 wójt weźmie udział w odprawie rocznej w Komendzie Powiatowej Policji w Iławie. Tematem odprawy będzie podsumowanie efektów pracy komendy za 2008 rok, ocena współpracy i realizacji wspólnych inicjatyw na rzecz zapewnienia bezpieczeństwa i porządku publicznego w powiecie oraz przedstawienie głównych kierunków działań na 2009 rok.

ZEBRANIA SPRAWOZDAWCZE OSP

W piątek,  13 lutego o godz. 18:00 odbędą się walne zebrania sprawozdawcze Ochotniczych Straży Pożarnych w Grabowie oraz w Wałdykach. Kolejne zebrania zaplanowano na 20 lutego na godz. 17:00 w Prątnicy, na godz. 18:00 w Omulu i Szczepankowie..

GMINNY ZJAZD DELEGATÓW LZS

W sobotę, 14 lutego w restauracji Copernicus odbędzie się Gminny Zjazd Delegatów Ludowych Zespołów Sportowych. Porządek Zjazdu:
1. Otwarcie obrad Zjazdu.
2. Wybór prezydium Zjazdu.
3. Wręczenie odznaczeń.
4. Wybór komisji mandatowej.
5. Wybór komisji uchwał i wniosków.
6. Sprawozdanie z działalności.
7. Sprawozdanie Komisji Rewizyjnej.
8. Dyskusja i wystąpienia gości.
9. Przyjęcie uchwał.
10. Zakończenie obrad ok. godz. 18:00.
11. Ogłoszenie wyników 10-ciu najlepszych sportowców 2008 roku.
Spotkanie zakończy zabawa walentynkowa. Początek godz. 19:00

KONFERENCJA Z ENERGIĄ

W piątek, 20 lutego o godz. 10:00 w sali sesyjnej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie odbędzie się konferencja „Ekologiczny i ekonomiczny wymiar efektywności energetycznej". Tematem konferencji będzie m.in.:
- Bezpieczeństwo energetyczne w skali regionu i gminy;
- Zmiany w energetyce gminnej - działania racjonalizujące zużycie energii i optymalizujące koszty utrzymania infrastruktury;
- Modele energetycznego zaopatrzenia gmin w kontekście biogazowi;
- Finansowanie inwestycji energetycznych.