DOFINANSOWANIE NA DROGĘ

Gmina Lubawa złożyła wniosek do Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych 2008-2011, który został zakwalifikowany do dofinansowania. Oznacza to, że gmina otrzyma dofinansowanie przekraczające 588 tys. zł. Fundusze te pozwolą zrealizować II etap inwestycji: Modernizacja i odnowa drogi w Rożentalu (długość odcinka 650 m, wartość ok. 1 mln. 200 tys. zł - odnowa nawierzchni wraz z przebudową chodników).

- Wójt gminy głosił przetarg nieograniczony na „Remont i odnowę drogi w miejscowości Rożental II etap". W zakres realizacji zamówienia wchodzą: roboty przygotowawcze, rozbiórkowe, roboty związane z wykonaniem nawierzchni, chodników, zjazdów do posesji. Termin realizacji zadania do 30 września 2009 roku. Oferty należy składać do 27 lutego do godz. 9:00 w sekretariacie urzędu. Szczegóły dotyczące przetargu na stronie internetowej Biuletynu Informacji Publicznej UG Lubawa oraz w siedzibie zamawiającego (pokój nr 23).

- Wynik przetargu na „Zakup i dostawę kruszywa do remontu dróg gminnych". Najkorzystniejszą ofertę (wpłynęło 8) przedstawił Michał Lasowy z firmy DROMOS - Budowa Utrzymanie Dróg i Mostów z Susza. Cena brutto 1 tony  kruszywa wyniesie 73, 20 zł.

ZEBRANIA WIEJSKIE

W środę, 18 lutego odbędą się dwa zebrania wiejskie. Pierwsze o godz. 10:00  w świetlicy wiejskiej w Kazanicach; drugie o godz. 12:00 w świetlicy wiejskiej w Wałdykach. Tematem spotkań będzie przedstawienie gminnego budżetu na 2009 rok, omówienie projektu Planu Odnowy Wsi oraz sprawy bieżące.

KOMISJE RADY GMINY

W czwartek, 19 lutego o godz. 9:00 w sali sesyjnej urzędu odbędzie się posiedzenie Komisji Gospodarki Budżetu i Finansów. Tematem posiedzenia będzie:
1. Otwarcie i stwierdzenie prawomocności.
2. Informacja o działalności ARiMR Biura Powiatowego w Lubawie.
3. Informacja na temat stanu urządzeń melioracyjnych i ich konserwacji.
4. Informacja o funkcjonowaniu Zakładu Komunalnego Gminy Lubawa - opinia.
5. Sprawy bieżące, dyskusja i wolne wnioski.

Tego samego dnia o godz. 9:00 w sali Gminnego Zrzeszenia LZS w Lubawie spotkają się członkowie Komisji Społecznej. Tematy posiedzenia:
1.Otwarcie i stwierdzenie prawomocności.
2. Informacja o działalności Policji w Lubawie.
3. Informacja o stanie bezrobocia na terenie gminy.
4. Sprawozdanie z działalności Ośrodka Pomocy Społecznej Gminy Lubawa za 2008 r. - opinia.
5. Sprawy bieżące, dyskusja i wolne wnioski.

Natomiast o godz. 11:00 w sali sesyjnej odbędzie się wspólne posiedzenie Komisji Rady Gminy. Tematem posiedzenia będzie:
1.Otwarcie i stwierdzenie prawomocności.
2. Przedstawienie opracowania Pt. „Przyrodniczo-przestrzenne aspekty lokalizacji wiatrowej w województwie warmińsko-mazurskim".
3. Sprawy bieżące, dyskusja i wolne wnioski.

ZEBRANIA SPRAWOZDAWCZE OSP

W piątek,  20 lutego o godz. 17:00 odbędzie się walne zebranie sprawozdawcze Ochotniczej Straży Pożarnej w Pratnicy.  O godz. 18:00 w Omulu i Szczepankowie.

KONFERENCJA Z ENERGIĄ

W piątek, 20 lutego o godz. 10:00 w sali sesyjnej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie odbędzie się konferencja „Ekologiczny i ekonomiczny wymiar efektywności energetycznej". Tematem konferencji będzie m.in.:
- Bezpieczeństwo energetyczne w skali regionu i gminy;
- Zmiany w energetyce gminnej - działania racjonalizujące zużycie energii i optymalizujące koszty utrzymania infrastruktury;
- Modele energetycznego zaopatrzenia gmin w kontekście biogazowi;
- Finansowanie inwestycji energetycznych.