PRZETARGI
- Została podpisana umowa z firmą DROMOS z Susza - Budowa Utrzymanie Dróg i Mostów na „Zakup i dostawę kruszywa do remontu dróg gminnych". Umowa ma zostać zrealizowana do 30 października 2009 roku.
- 27 lutego zostały otwarte oferty przetargu nieograniczonego na „Remont i odnowę drogi w miejscowości Rożental II etap". W zakres realizacji zamówienia wchodzą: roboty przygotowawcze, rozbiórkowe, roboty związane z wykonaniem nawierzchni, chodników, zjazdów do posesji. Termin realizacji zadania do 30 września 2009 roku. Wpłynęły dwie oferty. Rozstrzygnięcie w tym tygodniu.
- Został ogłoszony przetarg nieograniczony na „Przebudowę drogi gminnej w miejscowości Byszwałd II etap". W zakres realizacji zamówienia wchodzą: roboty przygotowawcze, rozbiórkowe, roboty związane z wykonaniem kanalizacji deszczowej, nawierzchni, chodników, zjazdów i zagospodarowaniem terenu wokół kościoła. Termin realizacji zamówienia do 19 lipca 2009. Oferty należy składać do 13 marca do godz. 9:00 w sekretariacie urzędu. Szczegóły dotyczące przetargu na stronie internetowej Biuletynu Informacji Publicznej UG Lubawa oraz w siedzibie zamawiającego (pokój nr 23).

ZEBRANIA WIEJSKIE - HARMONOGRAM
środa, 4 marca:

* Tuszewo, godz. 10:00
2. Przedstawienie budżetu Gminy Lubawa na 2009 rok.
3. Sprawy bieżące, dyskusja i wolne wnioski.

* Mortęgi, godz. 19:30
2. Przedstawienie budżetu Gminy Lubawa na 2009 rok.
3. Omówienie realizacji projektu „Mortęgi - wieś inicjatyw pozytywnych".
4. Przedstawienie projektu „Wyrównywanie szans edukacyjnych dzieci wiejskich" dotyczącego utworzenia nowej Grupy Zabawowej dla dzieci w wieku do 3 lat.
5. Sprawy bieżące, dyskusja i wolne wnioski.

czwartek, 5 marca:

* Łążyn, godz. 10:00
2. Przedstawienie budżetu Gminy Lubawa na 2009 rok.
3. Sprawy bieżące, dyskusja i wolne wnioski.

* Szczepankowo, godz. 12:00
2. Przedstawienie budżetu Gminy Lubawa na 2009 rok.
3. Omówienie realizacji projektu „W Szczepankowie jest szałowo".
4. Sprawy bieżące, dyskusja i wolne wnioski.

* Prątnica, godz. 18:00
2. Przedstawienie budżetu Gminy Lubawa na 2009 rok.
3. Omówienie realizacji projektu „Prątnica - aktywna społeczność".
4. Przedstawienie projektu „Wyrównywanie szans edukacyjnych dzieci wiejskich" dotyczącego utworzenia nowej Grupy Zabawowej dla dzieci w wieku do 3 lat.
5. Sprawy bieżące, dyskusja i wolne wnioski.

DROGA KRAJOWA NR 15
W poniedziałek, 2 marca o godz. 11:00 odbędzie się posiedzenie Zespołu Opiniowania Projektów Inwestycyjnych, zwołanego w celu oceny Studium Techniczno Ekonomiczno Środowiskowego Etap II, zrealizowanego w ramach dokumentacji: „Koncepcja programowa docelowego przebiegu drogi krajowej nr 15 od granicy województwa w km 312+808 do km 362+000" sporządzanej przez firmę Dro Konsult w Warszawie, Oddział w Białymstoku.

KONFERENCJA ROLNA
We wtorek, 10 marca  w sali konferencyjnej Zamku Ostródzkiego odbędzie regionalna konferencja rolna dotycząca sytuacji w polskim rolnictwie, którą poprowadzi Zbigniew Babalski, poseł na Sejm RP.

SZKOLENIE DLA ROLNIKÓW
W czwartek, 12 marca o godz. 10:00 na Sali sesyjnej odbędzie się szkolenie dla rolników z zasad przyznawania płatności do gruntów rolnych w kampanii 2009, cross compliance, IRZ, zobowiązań ONW. Organizatorem szkolenia jest Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa Biuro Powiatowe w Iławie z/s w Lubawie.

ORGANIZACJE POZARZĄDOWE
W piątek, 6 marca o godz. 10:30 w Starostwie Powiatowym w Iławie odbędzie się Konferencja Sprawozdawczo-Wyborcza Organizacji Powiatu Iławskiego. Celem spotkania jest przedstawienie rocznego sprawozdania z działalności ROPPI oraz wyłonienie kolejnej Rady, która przez najbliższe dwa lata będzie reprezentowała sektor pozarządowy powiatu iławskiego.