PRZETARGI
- W czwartek, 12 marca został rozstrzygnięty przetarg nieograniczony na „Remont i odnowę drogi w miejscowości Rożental II etap". W zakres realizacji zamówienia wchodzą: roboty przygotowawcze, rozbiórkowe, roboty związane z wykonaniem nawierzchni, chodników, zjazdów do posesji. Termin realizacji zadania do 30 września 2009 roku. Wybrano ofertę Przedsiębiorstwa Drogowo-Mostowego S.A. w Iławie za cenę kosztorysową brutto: 807 tys. 230,63 zł. Umowa zostanie podpisana w najbliższym terminie.
- Został ogłoszony przetarg nieograniczony na „Przebudowę drogi gminnej w miejscowości Byszwałd II etap". W zakres realizacji zamówienia wchodzą: roboty przygotowawcze, rozbiórkowe, roboty związane z wykonaniem kanalizacji deszczowej, nawierzchni, chodników, zjazdów i zagospodarowaniem terenu wokół kościoła. Termin realizacji zamówienia do 19 lipca 2009. Wpłynęły trzy oferty. Ogłoszenie wyniku przetargu w najbliższym czasie.
- Został ogłoszony konkurs na „Dowóz dzieci i młodzieży do Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego z terenu gminy wiejskiej Lubawa przy udziale opiekuna w celach edukacyjnych i rehabilitacyjnych". Zadanie należy zrealizować do 31 grudnia 2009 roku. Termin składania ofert upływa w dniu 6 kwietnia o godz. 15:00.
- Został ogłoszony otwarty konkurs ofert na „Wsparcie organizacji pozarządowych działających w obszarach: edukacji, spraw społecznych, kultury i rozwoju lokalnego". Oferty należy składać do 16 kwietnia 2009 r. do godz. 15:00. Szczegółowe informacje na stronie internetowej Biuletynu Informacji Publicznej Gminy Lubawa oraz pod nr. tel. (089) 645-54-42.

ZEBRANIE RADY LZS
W poniedziałek, 16 marca w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego w Olsztynie odbędzie się plenarne zebranie Rady Warmińsko-Mazurskiego Zrzeszenia Ludowe Zespoły Sportowe. Początek zebrania o godz. 13:00. Program:
1. Otwarcie zebrania.
2. Wybór komisji uchwał i wniosków.
3. Sprawozdanie podsumowujące działalność Zrzeszenia LZS na Warmii i Mazurach w 2008 roku.
4. Wręczenie nagród dla wyróżnionych gmin i klubów oraz honorowych odznaczeń LZS dla działaczy sportowych.
5. Wystąpienia zaproszonych gości.
6. Dyskusja.
7. Przyjęcie uchwały.
8. Zakończenie zebrania.

SZKOLENIA
W poniedziałek, 16 marca rozpoczyna się nowy cykl szkoleń „e-urzędnik". Szkolenia grupowe odbędą się z modułów: kadry, place, środki trwałe, ewidencja podmiotów gospodarczych, ewidencja wydanych zezwoleń na sprzedaż alkoholu, fakturowanie, dochody różne. Poza PUMĄ zostaną zorganizowane szkolenia dla administratora i redaktorów Rbipu oraz Portalu.

OLIMPIADA WIEDZY POŻARNICZEJ
W piątek, 20 marca o godz. 10:00 w sali sesyjnej Urzędu Gminy odbędzie się  gminna Olimpiada Wiedzy Pożarniczej zatytułowana „Młodzież zapobiega pożarom". W olimpiadzie wezmą udział uczniowie gminnych szkół podstawowych i gimnazjów. Uczestnicy, którzy najlepiej rozwiążą test wezmą udział w olimpiadzie powiatowej (25 marca w Gimnazjum nr 1 w Iławie).

KOMISJE RADY GMINY
We wtorek, 24 marca o godz. 10:00 odbędzie się wspólne posiedzenie Komisji Rady Gminy. Tematem posiedzenia będzie:
1. Otwarcie i stwierdzenie prawomocności.
2. Informacja o stanie bezrobocia na terenie gminy.
3.  Informacja o funkcjonowaniu Zakładu Komunalnego Gminy Lubawa.
4. Sprawozdanie z działalności Ośrodka Pomocy Społecznej Gminy Lubawa za rok 2008.
5. Zaopiniowanie projektów uchwał będących przedmiotem obrad sesji RG Lubawa.
6. Sprawy bieżące, dyskusja, wolne wnioski.

ZEBRANIE CZŁONKÓW LOT PIiDD
We wtorek, 24 marca o godz. 13:30 w restauracji „Perkoz" w Iławie odbędzie się IX sprawozdawczo-wyborcze walne zebranie członków Lokalnej Organizacji Turystycznej Pojezierza Iławskiego i Dorzecza Drwęcy.

SESJA RADY GMINY
W poniedziałek, 30 marca o godz. 10:00 odbędzie się XXV zwyczajna sesja Rady Gminy Lubawa. W porządku obrad m.in. zaplanowano: informację o funkcjonowaniu Zakładu Komunalnego Gminy Lubawa - opinia komisji; sprawozdanie z działalności Ośrodka Pomocy Społecznej Gminy Lubawa za rok 2008 - opinia komisji; uchwały w sprawach: zmiany uchwały budżetowej oraz w sprawie uchwalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego Gminy Lubawa w obrębie geodezyjnym Byszwałd.

LZS ZAPRASZA
W środę, 18 marca o godz. 10:00 w hali sportowej w Rożentalu odbędą się Mistrzostwa Województwa WMZ LZS w halowej piłce nożnej chłopców szkół podstawowych, grupa V, I runda eliminacyjna.
W niedzielę, 22 marca o godz. 10:30 w hali sportowej w Rożentalu odbędzie się turniej tenisa stołowego o Puchar gazety Olsztyńskiej 2009, I runda eliminacyjna, grupa V.
W niedzielę, 5 kwietnia o godz. 11:00 w hali sportowej w Rożentalu odbędą się Mistrzostwa Województwa WMZ LZS w halowej piłce nożnej kobiet 2009 r., grupa III, I runda eliminacyjna.

ZIMOWE IGRZYSKA WSI
W sobotę, 28 marca w Wikielcu (gm. Iława) odbędą się Wojewódzkie Zimowe Halowe Igrzyska Wsi o Puchar Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego.. Finał wojewódzki zostanie rozegrany w następujących konkurencjach:
1. Trójbój dla kierownictwa kadry samorządowej oraz pracowników urzędu gminy. Konkurencje: rzut lotką do tarczy, zbijanie piłką kręgli, strzelanie na bramkę piłką nożną.
2. Wielobój rodzinny. Konkurencje: slalom sprawnościowy na dystansie 2 x 10 m.
3. Podnoszenie odważnika 17,5 g w kategorii wagowej do 75 kg i +75 kg.
4. Tenis stołowy.
5. Szachy.
6. Brydż sportowy.
7. Warcaby.
8. Przeciąganie liny.
W Igrzyskach mogą uczestniczyć mieszkańcy gminy na stałe zameldowani na jej terenie, jak również pracownicy zatrudnieni przez samorząd gminy. Zawodnik może startować maksymalnie w dwóch konkurencjach.

TURNIEJ GMIN
W sobotę, 4 kwietnia odbędzie się I Wielkanocny Turniej Gmin w Halowej Piłce Nożnej - Bratian 2009. Zawody rozpoczną się o godz. 10:00 w Zespole Szkół im. Rodu Działyńskich w Bratanie przy ul. Szkolnej 2.