SESJA RADY GMINY
W poniedziałek, 30 marca odbędzie się XXV sesja rady Gminy Lubawa. Porządek obrad:
1. Otwarcie, stwierdzenie prawomocności i przyjęcie porządku obrad.
2. Przyjęcie protokołu z poprzedniej sesji.
3. Sprawozdanie z działalności Wójta w okresie między sesjami.
4. Wolne wnioski i interpelacje.
5. Sprawozdanie z działalności Ośrodka Pomocy Społecznej Gminy Lubawa za 2008 - opinia Komisji.
6. Ocena funkcjonowania Zakładu Komunalnego Gminy Lubawa - opinia Komisji..
7. Podjęcie uchwał w sprawach:
a) zmiany uchwały budżetowej
b) uchwalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego Gminy Lubawa w obrębie geodezyjnym Byszwałd.
8. Odpowiedzi na wnioski i interpelacje.
9. Zakończenie obrad.

PODATEK AKCYZOWY
We wtorek, 31 marca mija termin składania wniosków o zwrot podatku akcyzowego dla producentów rolnych.

POSIEDZENIE ZARZĄDU OSP
W poniedziałek, 06 kwietnia o godz. 13:00 odbędzie się posiedzenie Zarządu Oddziału Gminnego Związku OSP RP w Lubawie. Tematem posiedzenia będzie:
1. Podsumowanie kampanii sprawozdawczej przeprowadzonej w jednostkach OSP gminy Lubawa.
2. Ustalenie organizatorów
 - Gminnych Zawodów Sportowo-Pożarniczych w kat. MDP i seniorów (w dniu 24.05.09r. o godz. 14:00 - MDP oraz w dniu 07.06.09r. o godz. 14:00 - seniorzy).
3. Sprawy organizacyjne.

TURNIEJ GMIN
W sobotę, 4 kwietnia odbędzie się I Wielkanocny Turniej Gmin w Halowej Piłce Nożnej - Bratian 2009. Zawody rozpoczną się o godz. 10:00 w Zespole Szkół im. Rodu Działyńskich w Bratanie przy ul. Szkolnej 2.