PROGRAM ROZWOJU BIBLIOTEK
W poniedziałek, 20 kwietnia o godz. 11:00 w sali sesyjnej Urzędu Miasta Iławy odbędzie się Regionalne Spotkanie Informacyjne Programu Rozwoju Bibliotek.

KOMISJE RADY GMINY
We wtorek, 21 kwietnia
o godz. 9:00 w sali sesyjnej Urzędu Gminy odbędzie się wspólne posiedzenie Komisji Rady Gminy. Porządek obrad:
1. Otwarcie i stwierdzenie prawomocności.
2. Zaopiniowanie projektów uchwał będących przedmiotem obrad sesji rady gminy.
3. Sprawy bieżące, dyskusja i wolne wnioski.

OBSZARY WIEJSKIE
W środę, 22 kwietnia w Olsztynie odbędzie się „Konferencja promująca działania Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich w województwie warmińsko-mazurskim".

ZARZĄD ODDZIAŁU WOPR
W niedzielę, 26 kwietnia o godz. 10:00 w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Iławie odbędzie się zebranie sprawozdawcze Wodnego Ochotniczego Pogotowia ratunkowego. Porządek spotkania:
Otwarcie zebrania.
-
Sprawozdanie zarządu z działalności za 2008 r.
Sprawozdanie Komisji Rewizyjnej.
-
Udzielenie absolutorium Zarządowi za 2008 r.
Wystąpienie zaproszonych gości.
Wolne wnioski, dyskusje.
Zakończenie zebrania.

SPOTKANIE SZKOLENIOWE
27-28 kwietnia w Pluskach odbędzie się dwudniowe s[potkanie szkoleniowe na temat „Możliwości finansowania projektów samorządowych w dobie kryzysu w ramach RPO WiM 2007-2013". Spotkanie poświęcone będzie wymianie doświadczeń i dyskusji na temat kwestii problemowych związanych z wdrażaniem Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013, a także możliwości finansowania projektów samorządowych.

DZIEŃ OLIMPIJCZYKA
1 maja o godz. 11:00 na boisku sportowym przy Zespole Szkół w Prątnicy zostanie rozegrany Turniej Piłki Nożnej 5-osobowej im Hieronima Rybickiego połączony z Dniem Olimpijczyka.
W turnieju mogą uczestniczyć reprezentanci LZS z terenu powiatu iławskiego i miejscowości przyległych. Zgłoszenia drużyn do 27 kwietnia, kontakt telefoniczny (0 89) 645 54 27 lub 603 78 72 49.

PRZETARGI
- Został  ogłoszony przetarg nieograniczony na przebudowę drogi gminnej w miejscowości Kazanice na odcinku 250 m. Termin składania ofert upływa 30 kwietnia.
-
Została podpisana umowa z Polskim Stowarzyszeniem na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Ostródzie na powierzenie zadania na: „ Dowóz dzieci i młodzieży niepełnosprawnych do Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego terenu gminy wiejskiej Lubawa przy udziale opiekuna w celach edukacyjnych i rehabilitacyjnych". Na zadanie przeznaczono kwotę: 10 tys. 157 zł.