PRZETARGI
* Zostały otwarte oferty w przetargu nieograniczonym na „Przebudowę drogi gminnej w miejscowości Kazanice na odcinku 250 metrów". Wybór  wykonawcy nastąpi w najbliższych dniach.

* Została podpisana umowa ze Stowarzyszeniem na Rzecz Tworzenia Przyjaznego Środowiska Wychowawczego Dzieci i Młodzieży Iławskiej „Przystań" z siedzibą w Iławie  na zadanie: „Wsparcie organizacji pozarządowych działających w obszarach: edukacji, prac społecznych, kultury i rozwoju lokalnego". Na zadanie przeznaczono 3.600 zł.

FORUM TURYSTYCZNE
W czwartek, 7 maja w Hotelu Warmińskim w Olsztynie odbędzie się Forum Turystyki Warmii i Mazur organizowane przez Urząd Marszałkowski oraz warmińsko-mazurski oddział Polskiej Izby Turystyki. Ramowy program:
10:00 - powitanie gości przez Marszałka Jacka Protasa
10:10 - Panel prezentacyjny
- Integracyjny system promocji turystycznej województwa warmińsko-mazurskiego;
- Twórcza rola samorządu w kształtowaniu aktywności turystycznej na przykładzie miasta Ostróda;
- Dostępność komunikacyjna regionu jako warunek rozwoju turystyki;
- Znaczenie produktu turystycznego Warmii i Mazur w procesie rozwoju regionalnego.
11:45 - Panel dyskusyjny.

MIASTECZKO RUCHU DROGOWEGO
W środę, 13 maja w Iławie odbędzie się uroczyste otwarcie Miasteczka Ruchu Drogowego oraz Wojewódzki Finał Turnieju Wiedzy o Ruchu Drogowym. Początek o godz. 10:30 przy ul. Szeptyckiego.

FORUM EKOLOGICZNE
W dniach 14-15 maja w Pieckach odbędzie się X Samorządowe Forum Ekologiczne. Tematem tegorocznej konferencji, organizowanej przez samorząd województwa warmińsko-mazurskiego, są „Zadania samorządów w świetle nowych uregulowań prawnych w zakresie gospodarki odpadami".

DZIEŃ STRAŻAKA
W piątek, 15 maja na placu przy Komendzie Powiatowej PSP w Iławie odbędą się obchody Dnia Strażaka. Początek uroczystości o godz. 13:00.

ŚWIĘTO ROLNIKÓW
W poniedziałek, 18 maja w Górznie odbędzie się patronalne święto rolników i intronizacja relikwii św. Izydora, patrona rolników  i mieszkańców wsi. Program:
18:00 - rozpoczęcie uroczystości
18:45 - msza św. pod przewodnictwem J.E. Ks.  Biskupa Andrzeja Suskiego, pasterza kościoła toruńskiego
20:20 - Modlitwa Różańcowa
21:00 - Apel Jasnogórski
21:40 - Rozmowy Niedokończone na temat „Kultu św. Izydora w Polsce".

PROJEKTY SYSTEMOWE
Ośrodek Pomocy Społecznej Gminy Lubawa rozpoczął realizację projektów w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Priorytet VII Promocja integracji społecznej, Działanie 7.3 Inicjatywy lokalne na rzecz aktywnej integracji współfinansowanych ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
Głównym celem projektów jest zwiększenie aktywności i integracji społecznej mieszkańców siedmiu miejscowości.

Harmonogram konferencji inaugurujących projekty:
- projekt: „Prątnica - aktywna społeczność" - sobota, 25 kwietnia, godz. 18:00 - Świetlica Środowiskowa w Prątnicy
- projekt: „W Szczepankowie jest szałowo" - niedziela, 26 kwietnia, godz. 16:00 - Świetlica Środowiskowa w Szczepankowie
- projekt: „Złoty Zakątek to Złotowo" - poniedziałek, 27 kwietnia, godz. 18:30 - Szkoła Podstawowa w Złotowie.
- projekt: „Mortęgi - wieś inicjatyw pozytywnych" - wtorek, 28 kwietnia, godz. 18:00 - Świetlica Środowiskowa w Mortęgach.

W piątek, 1 maja rozpocznie się  realizacja kolejnych projektów skierowanych na mieszkańców wsi:
- Rakowice - projekt: „Rakowice - integracja na aktywną nutę"
- Rożental - projekt: „Aktywna integracja w Rożentalu"
- Sampława - projekt: „Świetlicowa integracja".