PRZETARGI
* Zostały otwarte oferty w przetargu nieograniczonym na „Przebudowę drogi gminnej w miejscowości Kazanice na odcinku 250 metrów". Na wykonawcę inwestycji wybrano Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe S.A. w Iławie. Wartość zadania wyniesie: 550 tys. 726,04.
* We wtorek, 12 maja nastąpi rozstrzygnięcie konkursu na „Dofinansowanie zorganizowania XVI Terenowej Olimpiady Specjalnej - Lubawa 2009 dla dzieci, młodzieży i osób dorosłych niepełnosprawnych z rodzin w normie, patologicznych, zagrożonych patologią oraz placówek opiekuńczych i wychowawczych".

POŻEGNANIE KOMENDANTA
We wtorek, 12 maja wójt weźmie udział w uroczystości pożegnania, odchodzącego na emeryturę Komendanta Powiatowego Policji w Iławie - Piotra Mateusiaka. Początek o godz. 13:00 w świetlicy Komendy Powiatowej Policji w Iławie.

ORGANIZACJE POZARZĄDOWE
W środę, 13 maja odbędzie się spotkanie poświęcone planom rozwoju społecznego i ekonomii społecznej powiatu Iławskiego. Na zaproszenie rady Organizacji Pozarządowych Powiatu w spotkaniu wezmą udział przedstawiciele lokalnych władz samorządowych, dyrektorzy instytucji publicznych oraz przedstawiciele sektora pozarządowego.

Początek o godz. 11:00 w sali nr 1 Starostwa Powiatowego.

MIASTECZKO RUCHU DROGOWEGO
W środę, 13 maja w Iławie odbędzie się uroczyste otwarcie Miasteczka Ruchu Drogowego oraz Wojewódzki Finał Turnieju Wiedzy o Ruchu Drogowym. Początek o godz. 10:30 przy ul. Szeptyckiego.

DNI RODZINY
W czwartek, 14 maja w Warmińsko-Mazurskim Urzędzie Wojewódzkim odbędzie się uroczysta inauguracja XI Warmińsko-Mazurskich Dni Rodziny. Początek o godz. 10:30.

FORUM EKOLOGICZNE
W dniach 14-15 maja w Pieckach odbędzie się X Samorządowe Forum Ekologiczne. Tematem tegorocznej konferencji, organizowanej przez samorząd województwa warmińsko-mazurskiego, są „Zadania samorządów w świetle nowych uregulowań prawnych w zakresie gospodarki odpadami".

DZIEŃ STRAŻAKA
W piątek, 15 maja na placu przy Komendzie Powiatowej PSP w Iławie odbędą się obchody Dnia Strażaka. Początek uroczystości o godz. 13:00.

ŚWIĘTO ROLNIKÓW
W poniedziałek, 18 maja w Górznie odbędzie się patronalne święto rolników i intronizacja relikwii św. Izydora, patrona rolników  i mieszkańców wsi. Program:
18:00 - rozpoczęcie uroczystości
18:45 - msza św. pod przewodnictwem J.E. Ks.  Biskupa Andrzeja Suskiego, pasterza kościoła toruńskiego
20:20 - Modlitwa Różańcowa
21:00 - Apel Jasnogórski
21:40 - Rozmowy Niedokończone na temat „Kultu św. Izydora w Polsce".