PRZETARGI
* Została wybrana oferta Stowarzyszenia Na Rzecz Ośrodka Aktywności w Lubawie na  „Dofinansowanie zorganizowania XVI Terenowej Olimpiady Specjalnej - Lubawa 2009 dla dzieci, młodzieży i osób dorosłych niepełnosprawnych z rodzin w normie, patologicznych, zagrożonych patologią oraz placówek opiekuńczych i wychowawczych". Wysokość środków przeznaczonych na realizację zadania wynosi 1.000 zł.
* W najbliższym czasie rozpocznie się przebudowa drogi gminnej w miejscowości Kazanice na odcinku 250 metrów. Wykonawcą inwestycji jest Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe S.A. w Iławie. Wartość zadania wyniesie: 550 tys. 726,04.

POSIEDZENIE KOMISJI
W poniedziałek, 25 maja odbędzie się posiedzenie Komisji Społecznej. Tematem posiedzenia będzie:
1. Otwarcie i stwierdzenie prawomocności.
2. Sprawozdanie z działalności Biblioteki Publicznej Gminy Lubawa z siedzibą w Rożentalu za rok 2008.
3. Ocena zaspokajania zbiorowych potrzeb gminy w zakresie komunalnego budownictwa mieszkaniowego-opinia.
4. Kultura fizyczna w LZS i funkcjonowanie Szkolnego Związku Sportowego - wyjazd w teren.
5. Sprawy bieżące, dyskusja i wolne wnioski. PIKNIK DZIECIĘCY
W środę, 27 maja o godz. 10:00 w Leśniczówce w Napromku odbędzie się IV Majowy Piknik Dziecięcy Ośrodków Przedszkolnych Gminy Lubawa.

SZCZEPIENIA PSÓW
W poniedziałek, 25 maja rozpoczynają się ochronne szczepienia psów i kotów przeciw wściekliźnie. Obowiązkowemu szczepieniu podlegają psy i koty od 2-go miesiąca życia.

ŚWIĘTO ROLNIKÓW
W poniedziałek, 18 maja w Górznie odbędzie się patronalne święto rolników i intronizacja relikwii św. Izydora, patrona rolników  i mieszkańców wsi. Program:
18:00 - rozpoczęcie uroczystości
18:45 - msza św. pod przewodnictwem J.E. Ks.  Biskupa Andrzeja Suskiego, pasterza kościoła toruńskiego
20:20 - Modlitwa Różańcowa
21:00 - Apel Jasnogórski
21:40 - Rozmowy Niedokończone na temat „Kultu św. Izydora w Polsce".

WYSTAWA FOTOGRAFII
W czwartek, 21 maja o godz. 18:00 w Sali wystaw Kinoteatru „Pasja" w Iławie odbędzie się Wernisaż Wystawy Fotografii Rafała „Moosa" Musińskiego p.n. Rybie Oko.