PRZETARGI, KONKURSY

* Ogłosiłem przetarg nieograniczony na przebudowę drogi gminnej Kazanice - Rodzone na odcinku do gminnych terenów inwestycyjnych w miejscowości Rodzone - Etap II. Oferty należy składać do 10 sierpnia 2010 r. do godz. 9:30 w sekretariacie Urzędu Gminy Lubawa. Szczegóły przetargu dostępne na stronie internetowej Biuletynu Informacji Publicznej UG Lubawa.
* Został ogłoszony wynik przetargu nieograniczonego na Przebudowę i remont drogi na odcinku Rożental – Gierłoż. Inwestycję zrealizuje Przedsiębiorstwo Drogowo- Mostowe S.A. z Iławy.
* Trwają pracę wykończeniowe związane z budową chodnika w miejscowości Byszwałd. Przebudowa drogi i budowa chodnika w Byszwałdzie jest realizowana przez firmę z Nowego Miasta Lubawskiego. W ramach inwestycji zaplanowano m.in. roboty rozbiórkowe i ziemne, poszerzenie jezdni, budowę chodników z kostki betonowej typu polbruk oraz przyłącza kanalizacji deszczowej.
* Dobiega końca
budowa placu zabaw dla dzieci w Targowisku Dolnym. Plac zabaw realizowany i dofinansowany jest w ramach projektu  „Każdy sposób na aktywność w Targowisku jest dobry”.

ZAWODY STRZELECKIE-IŁAWA
W czwartek, 22 lipca o godz. 13
na strzelnicy LOK w Iławie odbędą się Zawody Strzeleckie o Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Iławie, zorganizowanych z okazji uroczystych obchodów Święta Policji.

OBCHODY ŚWIĘTA POLICJI- IŁAWA
W piątek, 23 lipca o godz. 12
w iławskim Kinoteatrze „Pasja” odbędzie się uroczysta Akademia połączona z wręczeniem odznaczeń i aktów nominacyjnych na wyższe stopnie policyjne.

PIKNIKI NA WAKACJE
Na terenie gminy Lubawa obywają się  pikniki w ramach „Europejskiego roku walki z ubóstwem i wykluczeniem społecznym”. Pikniki organizowane są przez Ośrodek Pomocy Społecznej Gminy Lubawa  oraz świetlice socjoterapeutyczne i środowiskowe. Harmonogram pikników:
sobota 24.07 Sampława teren przy Zespole Szkół
sobota 31.07 Mortęgi  teren przy  świetlicy
sobota 14.08 Rakowice teren przy świetlicy.

WAKACYJNE GRUPY ZABAWOWE
W okresie wakacji na terenie gminy Lubawa funkcjonują trzy wakacyjne grupy zabawowe przeznaczone dla dzieci w wieku 3-5 lat w miejscowościach: Targowisko, Zielkowo i Omule. Dzieci spotykają się w godz. 10:00-14:00. W Targowisku w tych samych godzinach można także korzystać ze świetlicy wakacyjnej.

MALI OBYWATELE

Trwa kampania społeczna „Mali Obywatele” realizowana przez Ośrodek Pomocy Społecznej Gminy Lubawa, której celem jest upowszechnienie alternatywnych form edukacji przedszkolnej oraz zwiększenie świadomości rodziców na temat edukacji dzieci w wieku 3- 5 lat. W ramach przedsięwzięcia są publikowane na różnych portalach internetowych oraz lokalnej prasie artykuły dotyczące alternatywnych form edukacji przedszkolnej dla dzieci w wieku 3-5 lat w gminie Lubawa. W trakcie kampanii Mali Obywatele odbywają się także spotkania rekrutacyjno-informacyjne do grup zabawowych dla rodziców, którzy mają dzieci w wieku 3-5 lat z terenu gminy Lubawa.