KOMISJE RADY GMINY
W poniedziałek, 28 marca o godz. 8:00 w Sali sesyjnej Urzędu Gminy Lubawa odbędzie się wspólne posiedzenie Komisji Rady Gminy. Tematem posiedzenia będzie:
1. Otwarcie i stwierdzenie prawomocności.
2. Zaopiniowanie projektów uchwał będących przedmiotem obrad sesji Rady Gminy.
3. Sprawy bieżące, dyskusja i wolne wnioski.
Tego samego dnia o godz. 10:00 odbędzie się posiedzenie Komisji Społecznej. Na spotkaniu przedstawione zostanie sprawozdanie z działalności biblioteki Publicznej Gminy Lubawa z siedzibą w Rożentalu za rok 2010 oraz sprawozdanie z działalności Ośrodka Pomocy Społecznej Gminy Lubawa za rok 2010 0- opinia.

WYBORY SOŁTYSÓW I RAD SOŁECKICH
W poniedziałek, 28 marca rozpoczynają się zebrania wiejskie dla wyborów sołtysów i rad sołeckich w gminie Lubawa. Pierwsze wiejskie zebrania wyborcze odbędą się 28 marca w Tuszewie (godz. 9:30) oraz w Mortęgach (godz. 17:00).

SESJA RADY GMINY
W czwartek, 31 marca o godz. 8:00 odbędzie się VI zwyczajna sesja Rady Gminy Lubawa. Porządek obrad:
1. Otwarcie, stwierdzenie prawomocności i przyjęcie porządku obrad.
2. Przyjęcie protokołu z ostatniej sesji.
3. Sprawozdanie z działalności Wójta w okresie między sesjami.
4. Wolne wnioski i interpelacje.
5. Sprawozdanie z działalności Komisji Rewizyjnej.
6. Podjęcie uchwał w sprawach:
a) zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Lubawa na lata 2011 – 2020,
b) zmiany uchwały budżetowej,
c) zawarcia porozumienia pomiędzy Gminą Lubawa a Gminą Miejską Lubawa dotyczącego objęcia mieszkańców Gminy Lubawa opieka i usługami świadczonymi przez Środowiskowy Dom Samopomocy dla Osób z Zaburzeniami Psychicznymi w Lubawie funkcjonujący na terenie Miasta Lubawa,
d) przyjęcia do realizacji Programu Aktywności Lokalnej na 2011 rok pn. „Aktywność sposobem na lepszy start w przyszłość”.
7. Odpowiedzi na wnioski i interpelacje.
8. Zakończenie obrad

WYBORY WARMIŃSKO-MAZURSKIEJ IZBY ROLNICZEJ

Z dniem 3 lutego 2011 roku upływa III kadencja organów Warmińsko-Mazurskiej Izby Rolniczej. Kolejne wybory zostały wyznaczone na niedzielę, 3 kwietnia. Wybory do Izby Rolniczej w województwie warmińsko-mazurskim zostaną przeprowadzone przez Warmińsko-Mazurską Izbę Rolniczą. W gminie Lubawa punkt wyborczy będzie mieścił się w sali sesyjnej Urzędu Gminy.