Polish Czech English French German Russian
facebook_page_plugin

Statystyki

3194565
Dziś
W tym tygodniu
W tym miesiącu
48
6953
27573

11 marca 2011 r. w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Warmińsko-Mazurskiego odbył się etap wojewódzki X edycji Ogólnopolskiego Konkursu Przyrodniczego „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”. Wcześniej jednak odbywały się eliminacje, w których z 38 szkół województwa i 600 uczniów wyłoniono sześć drużyn, które reprezentowały obszary wszystkich parków krajobrazowych Warmii i Mazur.
Gimnazjaliści z Grabowa pod kierunkiem Sylwii Waldan już od października dzielnie pracowali, by na etapie wojewódzkim wszystkich zaskoczyć swoja wiedzą i umiejętnościami.
Na tle sześciu placówek, uczniowie z Grabowa okazali się najlepsi, zdobywając najwyższą ilość punktów - 179,0. Drugie miejsce zdobyło Gimnazjum w Rybnie – 170,5, trzecie natomiast przypadło Gimnazjum w Dubeninkach – 169,5 pkt. Nasza grupa uczniów w składzie: Anna Marszelewska, Agnieszka Rynkowska, Zuzanna Maliszewska i Jacek Wandzlewicz reprezentowała Park Krajobrazowy Wzgórz Dylewskich i tym samym przeszła do dalszego etapu, finału ogólnopolskiego, który odbędzie się 17 maja br na terenie województwa lubelskiego. Uczniowie będą reprezentować tam województwo warmińsko-mazurskie.
Warto także wspomnieć, iż nie tylko drużynowo zajęliśmy I miejsce, ale także zdobyliśmy podium indywidualnie. I miejsce zajęła Anna Marszelewska z klasy IIIA (49,5 pkt) oraz Zuzanna Maliszewska (IIIA), która z ilością 48,5 pkt zajęła III miejsce.
Zwycięzcy po powrocie także w szkole zostali nagrodzeni gromkimi brawami oraz upominkami, które ufundował Bank Spółdzielczy z Lubawy.

Laureatom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Organizatorzy


FOTO

Warning: No images in specified directory. Please check the directoy!

Debug: specified directory - http://gminalubawa.pl/images/artykuly/2011/grabowo_mistrzami_wojewodztwa/

Agencja Nieruchomości Rolnych   Strona www.e-lubawa.pl   Strona www.lubawa.tv   Regionalny System Wspierania Innowacji   Turystyka Wspólna Sprawa   Lokalna Grupa Działania - Ziemia Lubawska   Fundacja Rozwoju Dzieci im. Komeńskiego   Centrum Organizacji Pozarządowych "Przystań" w Iławie   Stowarzyszenie pamięć Jana Pawła II