11 marca 2011 r. w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Warmińsko-Mazurskiego odbył się etap wojewódzki X edycji Ogólnopolskiego Konkursu Przyrodniczego „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”. Wcześniej jednak odbywały się eliminacje, w których z 38 szkół województwa i 600 uczniów wyłoniono sześć drużyn, które reprezentowały obszary wszystkich parków krajobrazowych Warmii i Mazur.
Gimnazjaliści z Grabowa pod kierunkiem Sylwii Waldan już od października dzielnie pracowali, by na etapie wojewódzkim wszystkich zaskoczyć swoja wiedzą i umiejętnościami.
Na tle sześciu placówek, uczniowie z Grabowa okazali się najlepsi, zdobywając najwyższą ilość punktów - 179,0. Drugie miejsce zdobyło Gimnazjum w Rybnie – 170,5, trzecie natomiast przypadło Gimnazjum w Dubeninkach – 169,5 pkt. Nasza grupa uczniów w składzie: Anna Marszelewska, Agnieszka Rynkowska, Zuzanna Maliszewska i Jacek Wandzlewicz reprezentowała Park Krajobrazowy Wzgórz Dylewskich i tym samym przeszła do dalszego etapu, finału ogólnopolskiego, który odbędzie się 17 maja br na terenie województwa lubelskiego. Uczniowie będą reprezentować tam województwo warmińsko-mazurskie.
Warto także wspomnieć, iż nie tylko drużynowo zajęliśmy I miejsce, ale także zdobyliśmy podium indywidualnie. I miejsce zajęła Anna Marszelewska z klasy IIIA (49,5 pkt) oraz Zuzanna Maliszewska (IIIA), która z ilością 48,5 pkt zajęła III miejsce.
Zwycięzcy po powrocie także w szkole zostali nagrodzeni gromkimi brawami oraz upominkami, które ufundował Bank Spółdzielczy z Lubawy.

Laureatom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Organizatorzy


FOTO