Została wybrana oferta w przetargu nieograniczonym na dostawę kruszywa do remontu dróg. Spośród sześciu ofert wybrano ofertę Firmy S.D.T. Budownictwo Drogowe Spółka z o.o. z Susza. Planuje się zakup i dostawę do 1.700 ton kruszywa za cenę za 1 tonę – 66, 42 zł brutto. Umowa będzie obowiązywała do 30 września tego roku.

DOFINANSOWANIE NA DROGĘ
W najbliższym czasie zostanie podpisana umowa z Marszałkiem Województwa Warmińsko-Mazurskiego na dofinansowanie przebudowy odcinka o długości 360 metrów w Władykach. Dotacja w wysokości 100 tys. zł została przyznana ze środków budżetu województwa związanych z wyłączeniem z produkcji gruntów rolnych.

PRZEBUDOWA DROGI W TARGOWISKU
Firma Skanska S.A. z Warszawy rozpoczęła prace przy przebudowie drogi gminnej w miejscowości Targowisko. Wykonawca inwestycji został wyłoniony w przetargu nieograniczonym, w którym startowało 10 firm. Decydującym kryterium wyboru była cena.
Zadanie zostało podzielone na dwie części. Pierwsza dotyczy przebudowy drogi gminnej na odcinku ok. 1 kilometra. Będzie to kolejny etap inwestycji zakończonej w ubiegłym roku. Wówczas wyremontowano 500 metrowy odcinek nawierzchni od drogi nr 15. Przebudowa będzie kontynuowana aż do drogi Targowisko-Lubawa.
Koszt inwestycji wynosi 1 mln 289 tys. 189,13 zł. Zadanie w 50 proc. zostanie dofinansowane w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg (tzw. „schetynówek).
Część druga inwestycji dotyczy przebudowy mostu. Za kwotę 109 tys. 303,40 zł firma Skanska S.A. m.in. wykona: roboty rozbiórkowe; roboty związane z wykonaniem nawierzchni i nasypów. Prace potrwają do 15 lipca.
OCHOTNICY NA ZARZĄDZIE
W poniedziałek, 18 kwietnia o godz. 14:15 w sali sesyjnej Urzędu Gminy Lubawa odbędzie się Zarząd Oddziału Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Gminy Lubawa. Tematem posiedzenia będzie podsumowanie zebrań sprawozdawczo-wyborczych przeprowadzonych w jednostkach OSP na terenie gminy Lubawa oraz podjęcie uchwały w sprawie zwołania Zajazdu Gminnego Związku OSP.

WYBORY SOŁTYSÓW I RAD SOŁECKICH

W poniedziałek, 18 kwietnia o godz. 9:30 w Czerlinie i o godz. 11:30 w Złotowie odbędą się zebrania wiejskie dla wyborów sołtysów i rad sołeckich w gminie Lubawa. Ostatnie zebranie zaplanowano na 10 maja w Kazanicach.

SEMINARIUM INWESTYCYJNE
W środę, 20 kwietnia wójt weźmie udział w seminarium przeznaczonym dla przedstawicieli administracji samorządowej z województwa warmińsko-mazurskiego na temat „Wsparcie zadań promocji inwestycyjnej miast i gmin Warmii i Mazur”.

KONKURS IŁAWSKIEJ IZBY GOSPODARCZEJ
W piątek, 15 kwietnia odbyła się Gala zamykająca XIV edycję Konkursu na Produkty i Lidera Innowacji Roku 2010 Powiatu Iławskiego organizowanego przez Iławską Izbę Gospodarczą. Gmina Lubawa w kategorii: inwestycja samorządowa: Budowa wielofunkcyjnej bazy sportowej na terenie Gminy Lubawa w 2010 roku zajęła II miejsce.