BANK SPÓŁDZIELCZY WALCZY O ORŁA
Prezes Zarządu Banku Spółdzielczego w Lubawie Magdalena Waldan odebrała w  Domu Literata w Warszawie nominację do nagrody ORZEŁ AGROBIZNESU. Nominacja otwiera drogę do zdobycia Orła Agrobiznesu. Rekomendacji Bankowi udzielił wójt Gminy Lubawa Tomasz Ewertowski. Rekomendacja została potwierdzona przez grono ekspertów.
Nagroda Orzeł Agrobiznesu przyznawana jest od 2001 roku firmom z  branży rolno-spożywczej i jej otoczenia za sukces rynkowy. Konkurs organizuje Agencja Promocyjno-Wydawnicza EMS pod honorowym patronatem wicemarszałka Sejmu RP, pani Ewy Kierkowskiej. Nagrodę otrzymują firmy posiadające udokumentowany sukces rynkowy potwierdzony wynikami zleconych przez organizatora konkursu ankietowych badań konsumenckich prowadzonych w wybranych miastach. Nagrody i nominacje przyznaje Kapituła złożona z polityków zajmujących się problematyką konsumencką i  rynkową, marketingowców, handlowców, specjalistów zajmujących się polityką jakości.
Przy ocenie brana jest pod uwagę skuteczność wchodzenia z nowymi produktami na rynek, umiejętność prowadzenia negocjacji handlowych, sposób promocji, tworzenie wizerunku firmy przyjaznej konsumentowi i  użytkownikowi, dobra współpraca z władzami samorządowymi.
W każdym roku przewidziane są cztery edycje Orła Agrobiznesu. Liczba nagród jest limitowana. W każdej edycji wręczanych jest maksimum 10 nagród. Chodzi bowiem o  zachowanie i utrzymanie prestiżu nagrody. Do tej pory nagrodę zdobyło 200 firm.
Firmy posiadające udokumentowany sukces eksportowy mogą ubiegać się o Orła Euro Agrobiznesu zaś firmy posiadające wybitne sukcesy rynkowe w  kraju mogą ubiegać się o Orła Agrobiznesu Grand Prix. Za szczególne zasługi na rzecz branży rolno-spożywczej i jej otoczenia Kapituła przyznaje nagrody specjalne.