PRZEBUDOWA DROGI W BYSZWAŁDZIE
Trwa przebudowa drogi powiatowej Gierłoż – Zielkowo – Byszwałd w miejscowości Byszwałd. W ramach inwestycji wykonawca Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe S.A. Iława wykonuje przebudowę drogi wraz z chodnikami, zatokę autobusową, parkingi i odwodnienie. Wartość zadania wynosi 2 mln 454 tys. 698 zł. Termin realizacji do listopada 2011 roku.

PRZEBUDOWA I REMONT CHODNIKÓW
Trwa przebudowa i remont chodników w miejscowościach: Władyki, Pomierki, Prątnica i Omule. Zadanie realizuje firma MUSA z Targowiska Dolnego za kwotę 241 tys. 812, 23 zł. Zakończenie inwestycji przewidziane jest na 15 października 2011 r.

PRZETARG NA OLEJ I WĘGIEL
Rozstrzygnięto przetarg na dostawę oleju opałowego lekkiego do jednostek organizacyjnych gminy Lubawa. Wpłynęły cztery oferty. Wybrano firmę POL-OIL-Corporation Sp. o.o. z Pomiechówka.
Rozstrzygnięto przetarg na dostawę węgla kamiennego sortyment kostka i węgla eko-groszek do jednostek organizacyjnych gminy Lubawa. Wpłynęły trzy oferty. Dostawcą węgla kamiennego sortyment kostka będzie Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe Lubex z Olsztynka, natomiast węgla eko-groszek Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe Martex z Iławy.

KONFERENCJA W OLSZTYNIE
W środę, 21 września o godz. 11:00 w Hotelu Wileńskim w Olsztynie wójt weźmie udział w konferencji: Działalność gospodarcza i inwestycyjna na obszarach cennych przyrodniczo.
W trakcie konferencji poruszone zostaną kwestie dotyczące wymogów związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej oraz inwestycji na obszarach sieci Natura 2000. Zaprezentowane zostaną dobre praktyki z dziedziny rewitalizacji obiektów zabytkowych oraz zasady prowadzenia konsultacji społecznych w sytuacjach kryzysowych.

PRZEGLĄD TWÓRCZOŚCI I UMIEJĘTNOŚCI
W czwartek, 22 września o godz. 9:00 w Warsztacie Terapii Zajęciowej i Środowiskowym Domu Samopomocy w Lubawie odbędzie się VI Powiatowy Przegląd Twórczości i Umiejętności Osób Niepełnosprawnych – Lubawa 2011.

ENERGIA ODNAWIALNA
W piątek, 23 września  o godz. 10:00 w Zakładzie Aktywności Zawodowej w Brodnicy wójt weźmie udział w seminarium zorganizowanym z okazji obchodów III Dni Energii Odnawialnej.

JUBILEUSZ SIÓSTR MIŁOSIERDZIA
W niedzielę, 25 września o godz. 10:00 wójt weźmie udział w Jubileuszu 150 lat obecności Sióstr Miłosierdzia w Lubawie.

WYBORY SEJMU I SENATU
Od 19 września 2011 r. do 30 września 2011 r., w godz. od 8.00 – 14.00, w Urzędzie Gminy Lubawa z siedzibą w Fijewie, Fijewo nr 73, blok B, pok. Nr 22, będzie udostępniony spis wyborców uprawnionych do udziału w wyborach Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej i do Senatu Rzeczypospolitej Polskiej zarządzonych na dzień 9 października 2011 r.