GMINA LUBAWA DOCENIONA W KRAJU
Gmina Lubawa została nagrodzona tytułem: „Inwestor na medal” i znalazła się w elitarnym gronie 16 gmin, wyróżnionych w tegorocznej jego edycji. Komisja weryfikacyjna konkursu Budowniczy Polskiego Sportu, doceniła gminne obiekty sportowe oraz całokształt działalności na rzecz rozwoju sportu i rekreacji wśród dzieci i młodzieży. Nagrodę za wyjątkowe zaangażowanie w budowę i modernizację obiektów sportowych, aktywność i dużą odpowiedzialność w prawidłowym przebiegu procesu inwestycyjnego oraz za całokształt działalności na rzecz rozwoju sportu i rekreacji wśród dzieci i młodzieży, wójt odbierze we wtorek, 15 listopada na uroczystej gali w Pałacu Lubomirskich w Warszawie.
Konkurs odbywa się w ramach programu "Budujemy sportową Polskę" pod patronatem Stowarzyszenia Architektów Polskich, Centralnego Ośrodka Sportu w Warszawie, PZPN oraz marszałków województw. Wyróżnienie dla gminy oraz wójta zostało przyznane na podstawie nominacji marszałka województwa warmińsko-mazurskiego.

TURNIEJ MIAST I GMIN
Tego samego dnia o godz. 9:30 wójt Tomasz Ewertowski wspólnie z Benedyktem Czarneckim, przewodniczącym Gminnego Zrzeszenia LZS w Lubawie zostanę uhonorowany pamiątkową plakietą laureata XVII Sportowego Turnieju Miast i Gmin 2011. Gmina wiejska Lubawa startowała w grupie III obejmującej gminy i miasta od 7,5 do 15 tys. mieszkańców. Wśród 143 uczestników turnieju konkurujących w III grupie, gmina Lubawa zajęła V miejsce. Organizatorem konkursu jest Krajowa Federacja Sportu dla Wszystkich.

NAGRODY MARSZAŁKA
W środę, 16 listopada o godz. 11:00 wójt weźmie udział w uroczystości wręczenia nagród Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego za wybitne osiągnięcia w dziedzinie pomocy społecznej. Uroczystość odbędzie się w Salach Kopernikowskich Olsztyńskiego Zamku.

KONFERENCJA W OLSZTYNIE
W środę, 16 listopada o godz. 11:30 rozpocznie się konferencja podsumowująca wdrażanie w 2011 roku Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013. Podczas spotkania zostanie zaprezentowany aktualny stan realizacji Programu oraz działania wszystkich instytucji zaangażowanych w jego wdrażanie.

WIECZORNICA W PRĄTNICY
We wtorek, 15 listopada o godz. 18:00 w Zespole Szkół w Prątnicy odbędzie się Wieczornica z okazji Święta Niepodległości.

KAPITAŁ LUDZKI
W środę, 23 listopada w Olsztynie wójt weźmie udział w Konferencji podsumowującej V rok wdrażania Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki w województwie warmińsko-mazurskim.

BEZPIECZNI W DRODZE DO SZKOŁY
W czwartek, 24 listopada o godz. 10:00
Skanska we współpracy z Urzędem Gminy w Lubawie przeprowadzi akcję społeczno-edukacyjną pod hasłem „Bezpieczni w drodze do szkoły” w Szkole Podstawowej w Sampławie. Jej cel to kształtowanie wśród najmłodszych umiejętności bezpiecznego poruszania się po drodze oraz popularyzacja nawyku noszenia elementów odblaskowych. W ramach akcji firma wspólnie z Polskim Czerwonym Krzyżem zapozna dzieci z programem udzielania pierwszej pomocy „Ratowniczek”.
Akcją zostaną objęci uczniowie klas od klas zerowych do trzecich klas szkół podstawowych . W trakcie spotkania w szkole policjant z komisariatu policji w Lubawie będzie uczyć dzieci, jak bezpiecznie poruszać się po drodze, a przedstawiciele firmy Skanska rozdadzą opaski odblaskowe.