nagroda_logoGmina Lubawa została nagrodzona tytułem: „Inwestor na medal” i znalazła się w elitarnym gronie 16 gmin, wyróżnionych w tegorocznej jego edycji. Komisja weryfikacyjna konkursu Budowniczy Polskiego Sportu, doceniła gminne obiekty sportowe oraz całokształt działalności na rzecz rozwoju sportu i rekreacji wśród dzieci i młodzieży.

Wyróżnienie dla gminy oraz wójta Tomasza Ewertowskiego zostało przyznane na podstawie nominacji marszałka województwa warmińsko-mazurskiego. Nagrodę wójt odebrał 15 listopada na uroczystej gali w Pałacu Lubomirskich w Warszawie.

– Cieszymy się z tej prestiżowej nagrody, szczególnie z faktu, że nasze inwestycje w wielofunkcyjną bazę sportową oraz nowatorskie rozwiązania zostały docenione na szczeblu krajowym – mówi Tomasz Ewertowski, wójt gminy.
Wyróżnienie „Inwestor na medal” przyznawane jest inwestorom za wyjątkowe zaangażowanie w budowę i modernizację obiektów sportowych, aktywność i dużą odpowiedzialność w prawidłowym przebiegu procesu inwestycyjnego oraz za całokształt działalności na rzecz rozwoju sportu i rekreacji wśród dzieci i młodzieży. Wyróżnienie przyznaje Polski Klub Infrastruktury Sportowej, który w swoich ocenach bierze pod uwagę opinie współpracujących z nim niezależnych instytucji i ośrodków badawczych. Konkurs Budowniczy Polskiego Sportu przeprowadzany jest od 1999 roku pod patronatem Polskiego Komitetu Olimpijskiego, Polskiego Związku Piłki Nożnej, Stowarzyszenia Architektów Polskich  oraz marszałków województw.

certyfikat_bps