PODPISANE UMOWY
Wójt podpisał umowę z marszałkiem województwa warmińsko-mazurskiego dotycząca przyznania dofinansowania w wysokości 200 tys. zł w ramach działania „Odnowa i rozwój wsi” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013. Dofinansowanie dotyczy „Zagospodarowania centrum wsi Rożental poprzez przebudowę chodnika i budowę placów rekreacyjnych z utwardzeniem kostką betonową”. W ramach inwestycji m.in. zostaną wybudowane trzy parkingi, chodnik, krawężniki i zjazdy.
Została podpisana umowa z firmą Usługi Asenizacyjne – Karczewski Kazimierz na usługi wywozu nieczystości ciekłych z posesji podległych Urzędowi Gminy Lubawa. Umowa obowiązuje do 31 grudnia 2012 roku.

SPOTKANIE Z MINISTREM
We wtorek, 24 stycznia
na zaproszenie grupy producenckiej „LUB-TUCZ” wójt będzie uczestniczył w spotkaniu Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi – Marka Sawickiego z członkami grupy producenckiej Lubawskiej Spółdzielni Producentów Trzody „LUB-TUCZ”. Spotkanie odbędzie się w Targowisku Dolnym, w Restauracji Copernicus o godz. 10:00. Tematem rozmów będą problemy funkcjonowania grup producentów rolnych oraz trudności w prowadzeniu gospodarstw rolnych przez członków lubawskiej spółdzielni „LUB-TUCZ”.

ZGROMADZENIE ZWIĄZKU GMIN
We wtorek, 24 stycznia o godz. 15:00
w Olsztynie wójt weźmie udział w spotkaniu Prezydentów, Burmistrzów, Wójtów z Posłami i Senatorami RP województwa warmińsko-mazurskiego. Organizatorem spotkania jest Związek Gmin Warmińsko-Mazurskich.

KOMISJE RADY GMINY
W środę, 25 stycznia o godz. 10:00
w sali sesyjnej urzędu gminy odbędzie się wspólne posiedzenie Komisji Rady Gminy połączone ze spotkaniem z przedstawicielami Zarządu Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. W spotkaniu będą także uczestniczyć zainteresowane podmioty gospodarcze. Tematem spotkania są rozmowy dotyczące ewentualnego włączenia terenów do obszaru Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

KOMISJA SPOŁECZNA
W czwartek, 26 stycznia o godz. 10:00
w sali Gminnego Zrzeszenia LZS w Lubawie odbędzie się posiedzenie Komisji Społecznej. Tematem spotkania będzie: informacja o stanie ochrony przeciwpożarowej, informacja o przygotowaniu do ferii zimowych na terenie szkół oraz sprawy bieżące.

SPOTKANIE W SPRAWIE GAZU ŁUPKOWEGO
W czwartek, 26 stycznia o godz. 10:00
w sali sesyjnej Urzędu Gminy Lubawa odbędzie się spotkanie z przedstawicielami firm Global Geophisical oraz Maraton w sprawie przeprowadzenia badań w południowo-wschodniej części gminy na obecność gazu łupkowego.

SESJA RADY POWIATU
W czwartek, 26 stycznia o godz. 12:00
wójt weźmie udział w obradach XVI Sesji Rady Powiatu Iławskiego.

ZEBRANIE W OSP ROŻENTAL
W piątek, 27 stycznia o godz. 18:00
odbędzie się Walne Zebranie Sprawozdawcze Ochotniczej Straży Pożarnej w Rożentalu.