- Trwa inwestycja polegająca na „Zagospodarowaniu centrum wsi Rożental poprzez przebudowę chodnika i budowę placów rekreacyjnych z utwardzeniem kostką betonową”. Zadanie realizuje firma Skanska. W ramach inwestycji m.in. zostaną wybudowane trzy place rekreacyjne przy Ośrodku Zdrowia, miejscowym kościele oraz szkole podstawowej, chodnik, krawężniki i zjazdy. Zadanie zostanie dofinansowane w wysokości 200 tys. zł w ramach działania „Odnowa i rozwój wsi” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.
- Dokonano wyboru wykonawcy w przetargu nieograniczonym na „Osuszanie ścian wraz z rozwiązaniem gospodarki wodami opadowymi przy budynku Zespołu Szkół Grabowo-Wałdyki”. W najbliższym czasie zostanie podpisana umowa z Przedsiębiorstwem Budowlano-Montażowym LUBTECH sp. o.o. z Fijewa.
- W przetargu nieograniczonym na „Modernizację budynku świetlicy wiejskiej w Szczepankowie” wpłynęło sześć ofert. Do wykonania zadania wybrano Firmę Handlowo-Usługową DUDULSKI z Nowego Miasta Lubawskiego. Termin wykonania modernizacji upływa 22 grudnia tego roku.

PRZEKAZANIE POJAZDU POŻARNICZEGO
W sobotę, 27 października o godz. 15:00 w Złotowie
odbyło się uroczyste przekazanie pojazdu pożarniczego: średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego z napędem 4x4 na podwoziu Mercedes Atego dla miejscowej jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej. Zakup nowego samochodu był możliwy dzięki montażowi finansowemu z kilku źródeł. Część kosztów zostało pokrytych z budżetu gminy, część z Zarządu Głównego OSP RP, reszta z dotacji z Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. Wóz jest wyposażony  w podwozie Mercedes Atego 1329AF z silnikiem o mocy 286 kM, z napędem 4x4 oraz możliwością blokowania mechanizmu między osiowego. W samochodzie znajduje się zbiornik wody o pojemności 2500 tys. litrów wykonany z materiałów kompozytowych oraz zbiornik na środek pianotwórczy o pojemności 250 litrów.

SAMORZĄD W ŚWIETLE BUDŻETU PAŃSTWA
W poniedziałek, 29 października
wójt weźmie udział w konferencji pn. „Samorząd terytorialny w Polsce w świetle budżetu państwa na 2013 rok”, która odbyła się w Sali Kolumnowej Sejmu RP w Warszawie. Głównym tematem spotkania były konsultacje dotyczące omówienia propozycji zmian (poprawek do budżetu), które zapewnia samorządom wykonywanie ich ustawowych zadań.

FORUM SOŁTYSÓW
W poniedziałek, 29 października o godz. 15:00
odbędzie się Forum Sołtysów Ziemi Lubawskiej zorganizowane przez Lokalną Grupę Działania. Tematem spotkania będzie:
- Animowanie społeczności lokalnych. Przykłady dobrych praktyk i źródła ich finansowania,
- Dobre praktyki – prezentacja działań na obszarze LGD ZL/samorząd, liderzy społeczni,
- Dyskusja na temat: „Sołtys jako animator lokalnej społeczności czyli jak działać, aby ludziom chciało się chcieć.
Spotkanie odbędzie się w Zajeździe Wichrowe Wzgórze w Lubawie.

SESJARADY GMINY
W środę, 31 października o godz. 10:00
w sali sesyjnej odbędzie się XIX zwyczajna sesja rady Gminy Lubawa. Porządek obrad:
1. Otwarcie, stwierdzenie prawomocności i przyjęcie porządku obrad.
2. Przyjęcie protokołu z poprzedniej sesji.
3. Sprawozdanie z działalności Wójta w okresie między sesjami.
4. Wolne wnioski i interpelacje.
5. Przyjęcie informacji o realizacji zadań oświatowych Gminy Lubawa za rok szkolny 2011/2012.
6. Sprawozdanie z działalności Komisji Rewizyjnej.
7. Informacja dotycząca oświadczeń majątkowych:
a) radnych,
b) pozostałych osób zobowiązanych do złożenia oświadczeń majątkowych.
8. Podjęcie uchwał w sprawach:
a) zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Lubawa na lata 2012-2020,
b) zmiany uchwały budżetowej,
c) nadania imienia Szkole Podstawowej w Złotowie,
d) Gminnego Programu Wspierania Rodziny w gminie Lubawa na lata 2012-2014,
e) założeń do planu zaopatrzenia w ciepło, energię elektryczną i paliwa gazowe dla Gminy Lubawa na lata 2012-2027.
9. Odpowiedzi na wnioski i interpelacje.
10. Zakończenie obrad.