Został ogłoszony przetarg na zakup urządzeń do oczyszczania ścieków komunalnych (przydomowe oczyszczalnie ścieków). Planuje się zakup ok. 45 sztuk oczyszczalni dużych oraz 40 sztuk małych. Oferty można składać do 21 maja 2013 roku, do godz. 9:00 w sekretariacie Urzędu Gminy Lubawa. Szczegóły przetargu na stronie internetowej BIP UG.

KONCEPCJE W RAMACH RPO
W poniedziałek, 13 maja o godz. 13:00 w Starostwie Powiatowym w Iławie odbędzie się spotkanie przedstawicieli powiatu nowomiejskiego, ostródzkiego, działdowskiego i iławskiego. Celem spotkania jest wypracowanie koncepcji projektów kluczowych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020.

ODBIÓR TECHNICZNY INWESTYCJI
W środę, 15 maja o godz. 8:15
nastąpi końcowy odbiór techniczny inwestycji „Zagospodarowanie wsi Rożental”. W odbiorze wezmą udział przedstawiciele inwestora – Gmina Lubawa, wykonawcy – Skanska S.A., inspektor nadzoru oraz sołtys i radny wsi Rożental.

DORZECZE DRWĘCY
W czwartek, 16 maja o godz. 10:00
wójt weźmie udział w Walnym Zebraniu Członków Stowarzyszenia Miast, Gmin i Powiatów Dorzecza Drwęcy. Tematem zebrania będzie m.in. podjęcie uchwały absolutoryjnej, uchwalenie budżetu na bieżący rok, przeprowadzenie wyborów uzupełniających do Zarządu Stowarzyszenia oraz sprawy organizacyjne. Spotkanie odbędzie się w Gminnym Centrum Kultury w Kurzętniku.

KOMISJA RADY GMINY
W piątek, 17 maja o godz. 10:00
w sali sesyjne urzędu odbędzie się wspólne posiedzenie Komisji Rady Gminy. Tematem posiedzenia będzie m.in.:
- informacja z działalności Zakładu Komunalnego Gminy Lubawa Sp. z o.o.
- informacja z działalności ARiMR Biura Powiatowego w Iławie
- informacja na temat stanu urządzeń melioracyjnych i ich konserwacji
- ocena zasobów pomocy społecznej za rok 2012 dla Gminy Lubawa
- informacja o stanie zaspokajania potrzeb mieszkaniowych Gminy
- sprawozdanie z realizacji programu współpracy z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami wymienionymi w art.3 ust.3 ustawy o działalności pożytku publicznego i wolontariacie
- zaopiniowanie uchwał będących przedmiotem obrad sesji rady Gminy.

CZYSTE ŚRODOWISKO
W piątek, 17 maja o godz. 9:00
w Urzędzie Gminy Ostróda odbędzie się XI Zgromadzenie Związku Gmin Regionu Ostródzko-Iławskiego „Czyste Środowisko”.
W porządku obrad m.in. zaplanowano podjęcie uchwał: w sprawie zmiany Wieloletniej prognozy Finansowej na lata 2013-2017 i w sprawie zmiany budżetu Związku Gmin na 2013 r. oraz informację z bieżącej działalności ZUOK RUDNO Sp. z o.o.

ZAWODY STRAŻACKIE
W niedzielę, 12 maja o godz. 14:00
na boisku sportowym w Rożentalu zostały rozegrane Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych. W zawodach wzięło udział dziewięć drużyn, w tym dwie drużyny dziewczęce. Komisję sędziowską powołał Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Iławie st. bryg. Maciej Jasiński, a sędzią głównym zawodów był mł. kpt. Krzysztof Szałkowski. Zawody rozegrane zostały w dwóch konkurencjach:
- ćwiczenia bojowe,
- sztafeta pożarnicza.

WYNIKI:
Grupa chłopców:

- Zielkowo
- Rumienica
- Rożental
- Kazanice
- Złotowo
- Prątnica
- Byszwałd

Grupa dziewcząt:
- Szczepankowo
- Kazanice

Natomiast w  niedzielę, 9 czerwca o godz. 14:00 w Rumienicy zostaną rozegrane Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze jednostek OSP w kategorii seniorów.