KOMISJE RADY GMINY
W poniedziałek, 24 czerwca o godz. 11:00 w sali sesyjnej odbędzie się wspólne posiedzenie Komisji Rady Gminy. Tematem posiedzenia będzie: informacja o stanie zaawansowania inwestycji w gminie Lubawa oraz zaopiniowanie projektów uchwał będących przedmiotem obrad sesji Rady Gminy.

ZEBRANIE PRZEDSTAWICIELI
W poniedziałek, 24 czerwca o godz. 10:00 w siedzibie Banku Spółdzielczego w Lubawie odbędzie się Zebranie Przedstawicieli.

JUBILEUSZ 50-LECIA
We wtorek, 25 czerwca o godz. 13:00 w sali sesyjnej Urzędu Gminy Lubawa odbędzie się uroczystość Złotych Godów, w której weźmie udział 12 par małżeńskich z terenu gminy Lubawa. Na uroczystości wójt wspólnie z kierownikiem Urzędu Stanu Cywilnego wręczą Jubilatom, w imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie.

SESJA RADY POWIATU
We wtorek, 25 czerwca o godz. 12:00 w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Iławie odbędzie się XXXIV Sesja Rady Powiatu Iławskiego. W porządku obrad, m.in. zaplanowano:
- przyjęcie rocznego sprawozdania rzeczowo-finansowego Powiatowego Szpitala im. Wł Biegańskiego w Iławie za rok 2012;
- informację Powiatowego Lekarza Weterynarii w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa weterynaryjnego w powiecie iławskim za rok 2012;
- informację Powiatowego Inspektora Sanitarnego o stanie bezpieczeństwa sanitarnego i sytuacji epidemiologicznej powiatu iławskiego za 2012 rok.

DEBATA O ENERGETYCE WIATROWEJ
We wtorek, 25 czerwca o godz. 12:00 w Olsztynie odbędzie się debata wójtów i burmistrzów na temat energetyki wiatrowej w województwie warmińsko-mazurskim. Organizatorem spotkania jest Polskie Stowarzyszenie Energetyki Wiatrowej.

SPOTKANIE Z POSŁAMI
W środę, 26 czerwca o godz. 18:00 w sali sesyjnej Urzędu Gminy Lubawa odbędzie się spotkanie z posłami na Sejm RP: Zbigniewem Kuźmiukiem, Leonardem Krasulskim, oraz Zbigniewem Babalskim. Spotkanie ma charakter otwarty i będzie poświęcone sytuacji w rolnictwie i gospodarce kraju.
Organizatorami spotkania są: Związek Zawodowy Rolników RP„Solidarni” oraz Związek Zawodowy Solidarność Rolników Indywidualnych.

CZYSTE ŚRODOWISKO
W czwartek, 27 czerwca o godz. 10:00 wójt weźmie udział w XII Zgromadzeniu Związku Gmin Regionu Ostródzko-Iławskiego „Czyste Środowisko”. W porządku obrad m.in. zaplanowano: projekt uchwały w sprawie zatwierdzenia sprawozdania finansowego wraz ze sprawozdaniem rocznym z wykonania budżetu za 2012 rok oraz projekt uchwały w sprawie udzielenia absolutorium Zarządowi Związku Gmin z tytułu wykonania budżetu Związku za 2012 rok.
Zgromadzenie odbędzie się w Urzędzie Gminy Ostróda.

ZGROMADZENIE WSPÓŁNIKÓW
W czwartek, 27 czerwca o godz.13:00 będę uczestniczył w Zgromadzeniu Wspólników Spółki Zakład Komunalny Gminy Lubawa Sp. z o.o. w Łążynie. Tematem spotkania m.in. będzie analiza sprawozdania finansowego Spółki za 2012 rok oraz podjęcie uchwały w sprawie udzielenia absolutorium Zarządowi Spółki i Radzie nadzorczej za rok 2012.Zgromadzenie odbędzie się w siedzibie Urzędu Gminy Lubawa.

SPOTKANIE NA TEMAT SIECI GAZOWEJ
W czwartek, 27 czerwca o godz. 18:00 odbędzie się spotkanie informacyjne przedstawicieli Pomorskiej Spółki Gazownictwa sp. z o.o. z mieszkańcami gminy Lubawa na temat możliwości i warunków przyłączenia potencjalnych odbiorców do sieci gazowej oraz promocja projektu PN. „Budowa sieci gazowej w/c relacji Brodnica – Nowe Miasto Lubawskie – Iława DN 300 oraz gazyfikacja gmin.” Spotkanie odbędzie się w Gimnazjum im. Biskupów Chełmińskich w Lubawie.

SESJA RADY GMINY
W piątek, 28 czerwca o godz. 10:00 w sali sesyjnej odbędzie się XXV zwyczajna sesja Rady Gminy. Porządek obrad:
1. Otwarcie, stwierdzenia prawomocności i przyjęcie porządku obrad.
2. Przyjęcie protokołu z poprzedniej sesji.
3. Sprawozdanie z działalności Wójta w okresie między sesjami.
4. Wolne wnioski i interpelacje.
5. Przyjęcie informacji o stanie zaawansowania inwestycji w Gminie.
6. Podjęcie uchwał w sprawach:
a) zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Lubawa na lata 2013-2020,
b) zmiany uchwały budżetowej.
7. Odpowiedzi na wnioski i interpelacje.
8. Zakończenie obrad.

SZYNAKA DAY
W sobotę, 29 czerwca wójt weźmie udział w obchodach „Szynaka Day” w Nowym Mieście Lubawskim.