W czwartek, 11 lipca uczestniczyłem w podpisaniu umowy przez prezesa Zakładu Komunalnego Gminy Lubawa Spółka z o.o. z Marszałkiem Województwa Jackiem Protasem na dofinansowanie zadania: „Budowa kanalizacji sanitarnej z przyłączami w miejscowości Byszwałd, etap I”. Inwestycja o wartości kosztorysowej projektu 2 mln. 26 tys. zł zostanie dofinansowana w kwocie 700 tys. zł w ramach działania „Podstawowe usługi dla gospodarki i ludności wiejskiej” objętego PROW 2007-2013.
- Trwa kolejny etap programu wyposażania gospodarstw domowych w przydomowe oczyszczalnie ścieków. Obecnie zakupionych zostało 40 szt. oczyszczalni małych oraz 45 dużych za kwotę ponad 200 tys. zł.
- Został ogłoszony przetarg na budowę budynku socjalnego w Szczepankowie. Oferty można składać w sekretariacie Urzędu Gminy do 17 lipca do godz. 9:00. Szczegóły dostępne na stronie internetowej. Biuletyn u Informacji Publicznej Gminy Lubawa.
- Został ogłoszony przetarg nieograniczony na „Przebudowę chodnika w miejscowości Omule”. Termin składania ofert do 29 lipca do godz. 9:00. Szczegóły dostępne na stronie internetowej. Biuletyn u Informacji Publicznej Gminy Lubawa.

TURNIEJ REKREACYJNO-SPORTOWY
W niedzielę, 21 lipca przy Szkole Podstawowej w Złotowie odbędzie się Turniej Rekreacyjno-Sporotowy Sołtysów, Rad Sołeckich i Mieszkańców Wsi. Organizator Gminne Zrzeszenie LZS w Lubawie przy współudziale LZS Lider Złotowo, Rady Sołeckiej w Złotowie, Urzędu Gminy Lubawa zaplanował 10 konkurencji. Na zwycięzców czekają medale i puchary. Sportową zabawę rozpocznie o godz. 10:00 turniej piłki nożnej. O godz. 11:00 wyścig kolarski MTB, o godz. 14:00 pozostałe konkurencje.

ŚWIĘTO POLICJI
W środę, 24 lipca o godz. 12:00 wezmę udział w obchodach Święta Policji. Uroczysta Akademia połączona z wręczeniem odznaczeń i aktów nominacyjnych na wyższe stopnie policyjne odbędzie się w Kinoteatrze Pasja w Iławie.