RADA BUDOWY
W poniedziałek, 12 sierpnia odbędzie się Rada Budowy dotycząca zadania „Rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 541 na odcinku Lubawa – Lidzbark Welski ze zmianą przebiegu w mieście Lubawa”. Spotkanie, w którym wezmą udział m.in. przedstawiciele Zarządu Dróg Wojewódzkich w Olsztynie oraz Rejonu Dróg Wojewódzkich Nidzica, odbędzie się o godz. 11:00 w sali narad w Copernicusie w Targowisku Dolnym.

ROBOCZO O DOŻYNKACH
W poniedziałek, 12 sierpnia o godz. 13:00 w Szkole Podstawowej w Rożentalu odbędzie się kolejne robocze spotkanie dotyczące organizacji tegorocznych Dożynek Gminnych. W spotkaniu wezmą udział m.in. przedstawiciele głównego organizatora Gminnego Zrzeszenia LZS w Lubawie, Rady Sołeckiej, Koła Gospodyń Wiejskich, Ochotniczych Straży Pożarnych, Lokalnej Grupy Działania Ziemia Lubawska, dyrektor szkoły oraz proboszcz miejscowej parafii.

INWESTYCJE
- Trwają prace przy budowie systemu kanalizacji sanitarnej z przyłączami wraz z budową oczyszczalni ścieków w miejscowości Kazanice. Termin zakończenia inwestycji o łącznej wartości 6 mln. zł, współfinansowanej w 50 proc. kosztów kwalifikowanych z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 w ramach podstawowych usług dla gospodarki i ludności wiejskiej, został zaplanowany na połowę sierpnia 2014 roku. W dalszym etapie do oczyszczalni będą dołączane Byszwałd i Rożental, docelowo kolejne miejscowości. 11 lipca wójt uczestniczył w podpisaniu umowy przez prezesa Zakładu Komunalnego Gminy Lubawa Spółka z o.o. z Marszałkiem Województwa Jackiem Protasem na dofinansowanie kolejnego zadania: „Budowa kanalizacji sanitarnej z przyłączami w miejscowości Byszwałd, etap I”. Inwestycja o wartości kosztorysowej projektu 2 mln. 26 tys. zł zostanie dofinansowana w kwocie 700 tys. zł w ramach działania „Podstawowe usługi dla gospodarki i ludności wiejskiej” objętego PROW 2007-2013.
- Trwa kolejny etap programu wyposażania gospodarstw domowych w przydomowe oczyszczalnie ścieków. Obecnie zakupionych zostało 40 szt. oczyszczalni małych oraz 45 dużych.
- Trwa procedura przetargowa na zadanie związane z budową budynku socjalnego w Szczepankowie. W przetargu wpłynęło 13 ofert.
- W przetargu nieograniczonym na „Przebudowę chodnika w miejscowości Omule” wpłynęło 5 ofert. W najbliższych dniach nastąpi rozstrzygnięcie.