ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLENEGO
W poniedziałek, 2 września odbędzie się rozpoczęcie roku szkolnego. W 9 gminnych placówkach oświatowych rozpocznie naukę 284 uczniów pierwszych klas szkoły podstawowej. Ogólna liczna uczniów uczęszczających do szkół podstawowych oraz zespołów szkól na terenie gminy Lubawa w roku szkolnym 2013/2014 wyniesie 1.258.

KOMISJE RADY GMINY
We wtorek, 3 września o godz. 10:00 w sali sesyjnej odbędzie się wspólne posiedzenie Komisji rady Gminy. Tematem posiedzenie, m.in. będzie zaopiniowanie projektów uchwał będących przedmiotem obrad sesji Rady Gminy oraz sprawy bieżące.

WIZYTA STUDYJNA
W środę, 04 września o godz. 10:00 w Urzędzie Gminy Lubawa wójt przyjmie kilkuosobową grupę osób z Francji biorących udział w wizycie studyjnej na zaproszenie Lokalnej Grupy Działania Ziemia Lubawska. Podczas wizyty , której tematem przewodnim są źródła energii odnawialnej, odbędzie się spotkanie z przedstawicielem firmy Wind Projekt oraz zwiedzanie stacji uzdatniania wody w Łążynie.

PRZED DOŻYNKAMI
W czwartek, 5 września o godz. 13:00 odbędzie się roboczym spotkanie dotyczące organizacji tegorocznych Dożynek Gminnych. Spotkanie odbędzie się w Szkole Podstawowej w Rożentalu.

SESJA RADY GMINY
W piątek , 06 września o godz. 10:00 w sali sesyjnej Urzędu Gminy Lubawa odbędzie się XXVI zwyczajna sesja Rady Gminy. Porządek obrad:
1. Otwarcie, stwierdzenie prawomocności i przyjęcie porządku obrad.
2. Przyjęcie protokołu z poprzedniej sesji.
3. Sprawozdanie z działalności Wójta między sesjami.
4. Wolne wnioski i interpelacje.
5. Podjęcie uchwał w sprawach:
a) zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Lubawa na lata 2013-2020,
b) zmiany uchwały budżetowej.
6. Odpowiedzi na wnioski i interpelacje.
7. Zakończenie obrad.

TARGI MEBLARSKIE
W dniach 2-6 września w Iławie wójt weźmie udział w Targach Partnerskich firm: Szynaka Meble, Rameta, Oristo, Szkłomal i WFM. Natomiast w dniach 3-6 września będzie uczestniczył w XI edycji Targów Wewnętrznych Libro w Lubawie.

DOŻYNKI GMINNE
W niedzielę 8 września w Rożentalu odbędą się Dożynki Gminne 2013. . Organizatorzy: Gminne Zrzeszenie LZS w Lubawie przy współudziale Gminy Lubawa oraz Lokalnej Grupy Działania Ziemia Lubawska zaplanowali liczne atrakcje i imprezy towarzyszące. Tradycyjnie odbędą się Konkursy Wieńców Dożynkowych oraz Kuchnia Ziemi Lubawskiej. Na scenie zaprezentuje się kabaret Made In China oraz zespół Redlin z folkowym repertuarem. Nie zabraknie również biesiady z Kapelą Jakubową, licznych atrakcji dla dzieci oraz strażackiej grochówki. Szczegółowy program dostępny na plakatach oraz na stronie internetowej Gminy Lubawa.

OPŁATY ZA ŚMIECI
Informujemy, że Mieszkańcy Gminy Wiejskiej Lubawa mogą dokonywać opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi w drodze inkasa. Wpłaty dokonuje się bez dodatkowej opłaty w:
- Siedzibie Banku Spółdzielczego w Lubawie przy ul. Rzepnikowskiego 2
- Punkcie Kasowym w Lubawie ul. Rynek 1
- Punkcie Kasowym w Rożentalu
Opłaty można także wnosić bezpośrednio przelewem na rachunek bankowy Związku Gmin Regionu Ostródzko – Iławskiego dostępny na stronie internetowej Gminy Lubawa. Książeczki opłat są do pobrania w siedzibie BS w Lubawie i jego punktach kasowych.
Wpłaty należy wnosić do 15-tego każdego miesiąca, którego opłata dotyczy.

INWESTYCJE
- Zakład Komunalny Gminy Lubawa Spółka z o.o. ogłosił przetarg nieograniczony na „ Budowę kanalizacji sanitarnej z przyłączami w miejscowości Byszwałd – etap I”. Realizacja zadania zaplanowana została do dnia 28 sierpnia 2014 roku. Oferty można składać do 6 września tego roku w sekretariacie Urzędu Gminy Lubawa. Szczegóły przetargu dostępne na stronie internetowej Biuletynu Informacji Publicznej Zakładu Komunalnego oraz Gminy Lubawa. Inwestycja o wartości kosztorysowej projektu 2 mln. 26 tys. zł zostanie dofinansowana w kwocie 700 tys. zł w ramach działania „Podstawowe usługi dla gospodarki i ludności wiejskiej” objętego PROW 2007-2013.
- Trwają prace przy budowie systemu kanalizacji sanitarnej z przyłączami wraz z budową oczyszczalni ścieków w miejscowości Kazanice. Termin zakończenia inwestycji o łącznej wartości 6 mln. zł, współfinansowanej w 50 proc. kosztów kwalifikowanych z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 w ramach podstawowych usług dla gospodarki i ludności wiejskiej, został zaplanowany na połowę sierpnia 2014 roku.
- Trwa kolejny etap programu wyposażania gospodarstw domowych w przydomowe oczyszczalnie ścieków. Obecnie zakupionych zostało 40 szt. oczyszczalni małych oraz 45 dużych.
- Została podpisana umowa z Przedsiębiorstwem Budowlano-Usługowym „PRIMBUD” Sp. z o.o. z Działdowa na budowę budynku socjalnego w Szczepankowie. Wartość zadania 876 tys. 751 zł. Termin realizacji zadania do 15 listopada 2014 roku.
- Została podpisana umowa z firmą Roboty ziemne, wodno-kanalizacyjne z Lubawy na „Przebudowę chodnika w miejscowości Omule”. Wartość zadania 129 tys. 702 zł, termin realizacji 15 czerwca 2014 roku.