WYBORY SOŁTYSA
W poniedziałek, 14 października o godz. 18:00 w Lubstynie odbędzie się zebranie wiejskie podczas którego mieszkańcy dokonają wyboru nowego sołtysa

CZYSTE ŚRODOWISKO
We wtorek, 15 października wójt weźmie udział w XIV Zgromadzeniu Związku Gmin Regionu Ostródzko-Iławskiego „Czyste Środowisko”. Zgromadzenie odbędzie się o godz. 11:00 w Sali sesyjnej Urzędu Giny Ostróda. W porządku obrad, m.in. zaplanowano: informację o pracy Zarządu między Zgromadzeniami, informację z bieżącej działalności ZUOK Rudno Sp. z o.o. oraz podjęcie uchwał:
- o zmianie uchwały w sprawie poboru opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi w drodze inkasa, wyznaczenia inkasentów i określenia wynagrodzenia za inkaso;
- w sprawie zmiany uchwały w sprawie określenia terminu, częstotliwości i trybu uiszczania opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi;
- w sprawie dopłat do opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi dla właścicieli nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy.

XIV KONGRES GMIN WIEJSKICH RP
W środę, 16 października wójt i przewodniczący Rady Gminy wezmą udział w XIV Kongresie Gmin Wiejskich RP, który odbędzie się w Serocku koło Warszawy. Przewodnim tematem kongresu będzie rozwój obszarów wiejskich po 2014 roku.

KONFERENCJA O FUNDUSZACH
W dniach 17-18 października wójt będzie uczestniczył w Konferencji podsumowującej Narodową Strategię Spójności pt. „Fundusze Europejskie dla środowiska Warmii i Mazur”.

TERENOWA OLIMPIADA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH
W czwartek, 17 października odbędzie się XX Terenowa Olimpiada Osób Niepełnosprawnych. Uroczystość rozpocznie o godz. 9:30 tradycyjny przemarsz uczestników ulicami miasta do hali sportowo-widowiskowej OSiR przy ul. św. Barbary. Po oficjalnym otwarciu i części artystycznej zaplanowano zawody sportowe. Wręczenie nagród ok. godz. 14:30.

OPŁATY ZA ŚMIECI
Informujemy, że Mieszkańcy Gminy Wiejskiej Lubawa mogą dokonywać opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi w drodze inkasa. Wpłaty dokonuje się bez dodatkowej opłaty w:
- Siedzibie Banku Spółdzielczego w Lubawie przy ul. Rzepnikowskiego 2
- Punkcie Kasowym w Lubawie ul. Rynek 1
- Punkcie Kasowym w Rożentalu
Opłaty można także wnosić bezpośrednio przelewem na rachunek bankowy Związku Gmin Regionu Ostródzko – Iławskiego dostępny na stronie internetowej Gminy Lubawa. Książeczki opłat są do pobrania w siedzibie BS w Lubawie i jego punktach kasowych.
- Wpłaty należy wnosić do 15-tego każdego miesiąca, którego opłata dotyczy.

INWESTYCJE
- W czwartek, 3 października wójt uczestniczył w podpisaniu umowy pomiędzy Zakładem Komunalnym Gminy Lubawa Spółka z o.o. a Przedsiębiorstwem Budowlano-Montażowym „Lubtech” Sp. z o. o. z Lubawy na „ Budowę kanalizacji sanitarnej z przyłączami w miejscowości Byszwałd – etap I”. Realizacja zadania zaplanowana została do dnia 28 sierpnia 2014 roku Inwestycja o wartości 1 mln. 222 tys. zł zostanie dofinansowana w ramach działania „Podstawowe usługi dla gospodarki i ludności wiejskiej” objętego PROW 2007-2013.
- Trwają prace przy budowie systemu kanalizacji sanitarnej z przyłączami wraz z budową oczyszczalni ścieków w miejscowości Kazanice. Termin zakończenia inwestycji o łącznej wartości 6 mln. zł, współfinansowanej w 50 proc. kosztów kwalifikowanych z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 w ramach podstawowych usług dla gospodarki i ludności wiejskiej, został zaplanowany na połowę sierpnia 2014 roku.
- Trwa kolejny etap programu wyposażania gospodarstw domowych w przydomowe oczyszczalnie ścieków. Obecnie zakupionych zostało 40 szt. oczyszczalni małych oraz 45 dużych.
- Została podpisana umowa z Przedsiębiorstwem Budowlano-Usługowym „PRIMBUD” Sp. z o.o. z Działdowa na budowę budynku socjalnego w Szczepankowie. Wartość zadania 876 tys. 751 zł. Termin realizacji zadania do 15 listopada 2014 roku.
- Trwa realizacja zadania polegającego na przebudowie chodnika w miejscowości Omule. Inwestycję realizuje firma Roboty ziemne, wodno-kanalizacyjne z Lubawy. Wartość zadania 129 tys. 702 zł, termin realizacji 15 czerwca 2014 roku.
- Został rozstrzygnięty przetarg nieograniczony na: Dostawę oleju opałowego lekkiego do jednostek organizacyjnych Gminy Lubawa. Wybrano firmę PHU PAL-GAZ z Kruklanek.
- Został rozstrzygnięty konkurs na dofinansowanie zorganizowania Terenowej Olimpiady Osób Niepełnosprawnych – dla dzieci, młodzieży i osób dorosłych niepełnosprawnych z rodzin w normie, patologicznych, zagrożonych patologią oraz placówek opiekuńczych i wychowawczych. Zadanie zrealizuje Stowarzyszenie na Rzecz Ośrodka Aktywności w Lubawie.