AKTYWNA RODZINA
Dzisiaj, 27 stycznia o godz. 10:00 w sali sesyjnej Urzędu Gminy Lubawa odbędzie się konferencja inauguracyjna VII edycji projektu systemowego „Aktywna Rodzina”.

ODPRAWA ROCZNA
We wtorek, 28 stycznia o godz. 12:00 w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Iławie odbędzie się odprawa roczna, której tematem będzie podsumowanie efektów pracy Komendy Powiatowej Policji w Iławie za rok 2013, ocena współpracy i realizacji wspólnych inicjatyw na rzecz zapewnienia bezpieczeństwa i porządku publicznego w powiecie oraz prezentacja głównych kierunków działań na 2014 rok. W odprawie m.in. wezmą udział: Komendant Wojewódzki Policji w Olsztynie oraz przedstawiciele samorządu terytorialnego i instytucji współpracujących z Policją na rzecz poprawy bezpieczeństwa w powiecie iławskim.

SESJA RADY GMINY LUBAWA
W czwartek, 30 stycznia o godz. 10:00 w sali sesyjnej odbędzie się XXXI zwyczajna sesja Rady Gminy Lubawa.
Porządek obrad:
1. Otwarcie, stwierdzenie prawomocności i przyjęcie porządku obrad.
2. Przyjęcie protokołu z poprzedniej sesji.
3. Sprawozdanie z działalności Wójta w okresie między sesjami.
4. Wolne wnioski i interpelacje.
5. Przyjęcie informacji o stanie ochrony przeciwpożarowej.
6. Podjęcie uchwał w sprawach:
a) zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Lubawa na lata 2014-2020,
b) zmiany uchwały budżetowej,
c) udzielenia dotacji celowej Powiatowi Iławskiemu na realizację zadania publicznego,
d) przyjęcia darowizny,
e) ustalenia wysokości stawek opłat za zajęcie pasa drogowego,
f) Programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie Gminy Lubawa w 2014 r.,
g) upoważnienia Kierownika Ośrodka Pomocy Społecznej Gminy Lubawa do załatwiania indywidualnych spraw z zakresu administracji publicznej – prowadzenia postępowań i wydawania decyzji dotyczących zryczałtowanego dodatku energetycznego,
h) w sprawie określenia zasad zwrotu wydatków w zakresie dożywiania w formie posiłku albo świadczenia rzeczowego w postaci produktów żywnościowych dla osób objętych wieloletnim programem wspierania finansowego gmin w zakresie dożywiania „Pomoc państwa w zakresie dożywiania” na lata 2014-2020,
i) w sprawie uchylenia uchwały nr XXVII/173/13 rady Gminy Lubawa z dnia 27 września 2013 r. w sprawie wyrażenia woli przystąpienia przez Gminę Lubawa do realizacji projektu partnerskiego pn. „Nasze Małe Przedszkole”, przygotowanego przez Fundację Edukacji Przedszkolnej w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.
8. Odpowiedzi na wnioski i interpelacje.
9. Zakończenie obrad.

SESJA RADY POWIATU
W czwartek, 30 stycznia o godz. 12:00 odbędzie się XXXIX sesja Rady Powiatu Iławskiego.

ZEBRANIA W JEDNOSTKACH OSP
W piątek, 31 stycznia o godz. 18:00 odbędą się zebrania sprawozdawcze w jednostkach OSP w Kazanicach i Zielkowie.