ZEBRANIE WIEJSKI
W poniedziałek, 24 marca o godz. 10:00 w świetlicy w Kazanicach odbędzie się zebranie wiejskie. W porządku obrad m.in.: sprawozdanie z działalności rady Sołeckiej za 2013 rok, omówienie zadań inwestycyjnych Gminy w zakresie kanalizacji, świetlicy wiejskiej i dróg oraz sprawy bieżące, dyskusja i wolne wnioski.

KOMISJE RADY GMINY
We wtorek, 25 marca w sali sesyjnej odbędzie się wspólne posiedzenie Komisji Rady Gminy. Porządek obrad:
- Otwarcie i stwierdzenie prawomocności.
- Sprawozdanie Kierownika Ośrodka Pomocy Społecznej Gminy Lubawa z działalności OPS GL za 2013 rok.
- Sprawozdanie Wójta Gminy z realizacji zadań z zakresu wspierania rodziny za 2013 rok oraz przedstawienie potrzeb związanych z realizacją zadań.
- Ocena zasobów pomocy społecznej Wójta Gminy na rok 2013 dla Gminy Lubawa.
- Zaopiniowanie projektów uchwał będących przedmiotem obrad sesji rady Gminy.
- Sprawy bieżące, dyskusja i wolne wnioski.

SESJA RADY POWIATU
W czwartek, 27 marca o godz. 12:00 odbędzie się XLII Sesja Rady Powiatu Iławskiego. W porządku obrad m.in. informacja Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Iławie o stanie bezpieczeństwa i ochrony przeciwpożarowej oraz o zagrożeniach pożarowych powiatu za rok 2013 oraz przyjęcie sprawozdania z działalności Komendy Powiatowej Policji za rok 2013 oraz informacji o stanie porządku i bezpieczeństwa publicznego.

POSIEDZENIE RADY LZS
W czwartek 27 marca o godz. 13:00 w Olsztynie odbędzie się Statutowe Plenarne Posiedzenie Rady Warmińsko-Mazurskiego Zrzeszenia LZS dotyczące, m.in. podsumowania działalności Zrzeszenia za miniony rok. Podczas posiedzenia Gmina Lubawa zostanie wyróżniona w związku z prowadzonym przez WMZ LZS, Wojewódzkim Sportowym Współzawodnictwem Gmin za 2013 rok.

ZGROMADZENIE WSPÓŁNIKÓW
W piątek, 28 marca o godz. 14:00 wójt weźmie udział w zgromadzeniu wspólników Rady Nadzorczej Zakładu Komunalnego Gminy Lubawa Sp. z o.o. Tematem spotkania będzie omówienie sytuacji spółki oraz plany inwestycyjne.

BUDOWA KANALIZACJI
Ruszyły prace budowlane w Byszwałdzie przy pierwszym etapie budowy kanalizacji sanitarnej wraz z przyłączami. Rozpoczęła budowa kolektora ściekowego na odcinku od Kazanic do Byszwałdu. Inwestycja przekraczająca wartość 1 mln zł, której zakończenie zaplanowane zostało na koniec sierpnia tego roku, zostanie dofinansowana w ramach PROW 2007-2014 w wysokości 50 proc. kosztów kwalifikowanych. W ramach zadania przewidziane jest także wykonanie sieci i przyłączy kanalizacyjnych dla połowy mieszkańców Byszwałdu.
Po zimowej przerwie wznowiono także prace przy budowie systemu kanalizacji sanitarnej wraz z budową oczyszczalni ścieków w miejscowości Kazanice. Budowa sieci ukończona jest już w 98 procentach, natomiast budowa oczyszczalni w 70 procentach.

MODERNIZACJE ŚWIETLIC
- w Złotowie dobiega końca termomodernizacja świetlicy wiejskiej. W Rakowicach trwa rozbudowa budynku świetlicy wraz ze strażnicą. Budynek zyska pomieszczenie garażowe dla potrzeb miejscowej jednostki OSP, powiększy się również powierzchnia świetlicy.
- w Łążynie realizowany jest kolejny etap prac polegających na przebudowie piętra świetlicy na potrzeby działalności Zakładu Komunalnego Gminy Lubawa Sp. z o.o.

OSUSZANIE ŚCIAN ZS GRABOWO-WAŁDYKI
W Grabowie realizowane jest zadanie polegające na osuszaniu ścian wraz z rozwiązaniem gospodarki wodami opadowymi przy budynku ZS Grabowo-Wałdyki. Inwestycja o wartości prawie 190 tys. zł zostanie zrealizowana do końca maja 2014 roku.

DOSTAWA KRUSZYWA
Dokonano wyboru  dostawcy kruszywa do remontu dróg gminnych. Planowane dostawy 6.300 ton zrealizuje firma Budimex S.A. z Warszawy za kwotę 62,73 zł za tonę.