W Złotowie dobiega końca termomodernizacja świetlicy wiejskiej, w Rakowicach rozbudowa budynku świetlicy wraz ze strażnicą. Budynek zyska pomieszczenie garażowe dla potrzeb miejscowej jednostki OSP, powiększy się również powierzchnia świetlicy.

W Łążynie realizowany jest kolejny etap prac polegających na przebudowie piętra świetlicy na potrzeby działalności Zakładu Komunalnego Gminy Lubawa Sp. z o.o. Wykonano już ścianki działowe, ocieplono strop wełną mineralną a w kotłowni zamontowano nowy kocioł grzewczy, który ogrzewa cały budynek. Na piętrze świetlicy o powierzchni prawie 150 m², zaprojektowane zostały zarówno pomieszczenia biurowe jak i socjalne: szatnie, sanitariaty, jadalnia dla pracowników. Obecnie trwają prace wykończeniowe, jak malowanie ścian czy kładzenie płytek, które wykonują pracownicy spółki.

Mieszkańcy Łążyna mogą już korzystać z nowej kładki dla pieszych na rzece Struga. Kolejną inwestycją realizowaną w tej miejscowości będzie modernizacja miejscowego boiska przewidziana na wiosnę tego roku.