Ruszyły prace budowlane w Byszwałdzie przy pierwszym etapie budowy kanalizacji sanitarnej wraz z przyłączami. Inwestycja rozpoczęła się od budowy kolektora ściekowego na odcinku od Kazanic do Byszwałdu.
Zadanie przekraczające wartość 1 mln zł, którego zakończenie zaplanowane zostało na koniec sierpnia tego roku, zostanie dofinansowane w ramach PROW 2007-2014 w wysokości 50 proc. kosztów kwalifikowanych. W ramach inwestycji przewidziane jest także wykonanie sieci i przyłączy kanalizacyjnych dla połowy mieszkańców Byszwałdu.
Po zimowej przerwie wznowiono także prace przy budowie systemu kanalizacji sanitarnej wraz z budową oczyszczalni ścieków w miejscowości Kazanice. Budowa sieci ukończona jest już w 98 procentach, natomiast budowa oczyszczalni w 70 procentach. Obecnie są instalowane przydomowe pompownie ścieków. Jak zapewnia Adam Marchlewski – prezes ZKGL Sp. z o.o. – wszystkie prace przy tym zadaniu realizowane są zgodnie z założonymi terminami. Zakończenie inwestycji o wartości ponad 6 mln. zł przewidujemy na koniec sierpnia bieżącego roku. Na realizację zadania pozyskano środki z PROW 2007-2013 w wysokości 50 proc. kosztów kwalifikowanych.