Podczas ostatniej sesji Gminy Lubawa, wójt Tomasz Ewertowski złożył gratulacje i uhonorował pucharem najlepszego hodowcę trzody chlewnej w kraju, którym został mieszkaniec lubawskiej gminy Kazimierz Tokarski z Tuszewa.
Pan Kazimierz został laureatem ogólnopolskiego konkursu na hodowcę i producenta trzody chlewnej 2013 roku w kategorii hodowca, dodatkowo otrzymał także pierwsze miejsce i tytuł czempiona 2013 za knura rasy Pietrin na XXVI Krajowej wystawie zwierząt hodowlanych w Poznaniu.
Konkurs, który obejmował kilka etapów, m.in. sprawdzenie przez jurorów gospodarstwa: dobrostan zwierząt, nowoczesność technologii w chlewni, zbilansowane racjonalne żywienie czy poziom produkcji tuczników w skali roku; miał na celu promocję produkcji i hodowli trzody chlewnej. Co roku komisja konkursowa, w skład której wchodzą:
- zespół oceny zwierząt, Polski Związek Hodowców i Producentów Trzody Chlewnej Polsus, redakcja ogólnopolskiego czasopisma specjalistycznego „Trzoda chlewna” oraz wojewódzkie ośrodki doradztwa rolniczego, wyłania najlepszych, najbardziej postępowych i wytrwałych producentów i hodowców, których gospodarstwa mogą być wzorem dla innych hodowców w kraju

.
Osiągnięcia Pana Kazimierza Tokarskiego tym bardziej zasługują na gratulacje, że mieszkaniec lubawskiej gminy został jedynym na Warmii i Mazurach laureatem ogólnopolskiego konkursu.