Trwają prace nad sporządzeniem programu usuwania azbestu i wyrobów zawierających azbest na terenie gminy Lubawa wraz inwentaryzacją. Program ten pozwoli ubiegać się o dofinansowanie usuwania azbestu.

TERMOMODERNIZACJE ŚWIETLIC
- Trwają prace termomodernizacyjne w świetlicach wiejskich w Grabowie oraz w Wałdykach. Oba zadania wykonuje firma „Mały” Roman Kafczyński Józefowa. Inwestycje o łącznej wartości prawie 190 tys. zł zostaną zrealizowane do 30 września tego roku.
- Zakończyła się natomiast termomodernizacja budynku świetlicy wiejskiej w Omulu. Zadanie o wartości ok. 70 tys. zł realizowała firma Luxcom z Kulig. Zakres zadania obejmował m.in.: docieplenie budynku, wykonanie nowej elewacji, stolarkę okienną oraz instalację zbiornika i wykonanie przyłącza gazowego.
- W Rakowicach dobiega końca rozbudowa budynku świetlicy wraz ze strażnicą. Budynek zyska pomieszczenie garażowe dla potrzeb miejscowej jednostki OSP, powiększy się również powierzchnia świetlicy.

BUDOWA BUDYNKU SOCJALNEGO
Trwa budowa budynku socjalnego w Szczepankowie. Termin zakończenia inwestycji o wartości ok. 900 tys. zł zaplanowano na listopad 2014 roku.

PRZEBUDOWA DRÓG GMINNYCH
Trwa przebudowa drogi gminnej w miejscowości. Rożental i Rożental-Gierłoż oraz wykonanie nakładki asfaltobetonowej na drodze gminnej w miejscowości. Targowisko Górne. Zadanie zrealizuje Skanska S.A. z Warszawy. Wartość inwestycji to ponad 395 tys. zł.

PRZEBUDOWA CHODNIKÓW
Trwa przebudowa chodników w miejscowościach: Mortęgi, Tuszewo i Prątnica. Zadanie realizuje firma MUSA z Targowiska Dolnego. Do tej pory zrealizowano już zadanie w Prątnicy, gdzie położono 140 mb chodnika. Obecnie prace trwają w Tuszewie. Po ich zakończeniu pracownicy zajmą się budową chodnika w Mortęgach. W sumie po zakończeniu tego zadania powstanie prawie 450 mb nowych ścieżek dla pieszych.