INWESTYCJE
- Rozpoczęto prace związane z budową kanalizacji sanitarnej z przyłączami w miejscowości Byszwałd – etap II. Wykonawcą zadania jest Iławskie Przedsiębiorstwo Instalacyjno-Budowlane Sp. z o.o. Termin budowy kanalizacji wraz z przyłączami obejmuje czas do końca czerwca 2015 roku. W kolejnych etapach zostaną skanalizowane pozostałe miejscowości.
- Na dofinansowanie zadania w ramach PROW 2007-2013 została podpisana umowa z Zarządem Województwa Warmińsko-Mazurskiego W ramach inwestycji zostanie wykonany drugi etap budowy kanalizacji w Byszwałdzie. W efekcie cała miejscowość zostanie skanalizowana.

WRĘCZENIE MEDALI
W poniedziałek 16 lutego podczas sesji Rady Gminy Lubawa odbędzie się uroczyste wręczenia medali „Za Zasługi dla Obronności Kraju” nadanych Decyzją Ministra Obrony Narodowej. Zostały one przyznane rodzicom z terenu gminy Lubawa: Teresie i Stefanowi Zielińskim, Krystynie i Józefowi Chorzelewskim, Irenie i Bronisławowi Uzarskim, Teresie Machulskiej (wszyscy z Gutowa) oraz Stefanii Jankowskiej z Kazanic.
Medale zostały nadane w celu okazania wysokiego uznania rodzicom, którzy wychowali wiele dzieci na wzorowych i ofiarnych żołnierzy.

SESJA RADY GMINY
W poniedziałek 16 lutego o godz. 10:00 odbędzie się V zwyczajna sesja Rady Gminy Lubawa. Porządek obrad:
1. Otwarcie, stwierdzenie prawomocności i przyjęcie porządku obrad.
2. Przyjęcie protokołu z poprzedniej sesji.
3. Wręczenie medali „Za zasługi dla Obronności Kraju”.
4. Sprawozdanie z działalności Wójta w okresie między sesjami.
5. Wolne wnioski i interpelacje.
6. Podjęcie uchwał w sprawach:
   a) zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Lubawa na lata 2015-2020,
   b) zmiany uchwały budżetowej,
   c) w sprawie udzielenia pomocy finansowej Powiatowi Iławskiemu na realizację zadania publicznego,
   d) Programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobieganiu bezdomności zwierząt na terenie Gminy Lubawa w 2015 roku,
   e) Gminnego Programu Wspierania Rodziny w gminie Lubawa na lata 2015-2017,
   f) Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych,
   g) Gminnego Programu Przeciwdziałania Narkomanii,
   h) zarządzenia wyborów sołtysów i rad sołeckich.
7. odpowiedzi na wnioski i interpelacje.
8. Zakończenie obrad.

NARADA ROCZNA
We wtorek 17 lutego o godz.13.00 w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Iławie, odbędzie się uroczysta narada roczna Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Iławie, której celem będzie podsumowanie działalności jednostek ochrony przeciwpożarowej powiatu iławskiego w roku 2014.

ZEBRANIA SPRAWOZDAWCZE W JEDNOSTKACH OSP
W piątek 20 lutego o godz. 18:00 odbędą się kolejne zebrania sprawozdawcze w jednostkach Ochotniczych Straży Pożarnych w Złotowie i w Omulu. Podczas spotkań ochotnicy podsumują swoją działalność w roku 2014, udział w akcjach bojowych, zawody sportowo-pożarnicze, oraz akcje pomocy. Zebrania potrwają do marca.

GMINNY ZJAZD LZS
W sobotę 21 lutego o godz. 15:00 odbędzie się Gminny Zjazd Sprawozdawczo-Programowy Delegatów Gminnego Zrzeszenia LZS w Lubawie. Podczas zjazdu, oprócz przedstawienia sprawozdania z działalności Stowarzyszenia za miniony rok zostaną także wręczone wyróżnienia dla sportowców za rok 2014, złote, srebrne, brązowe odznaki LZS oraz Odznaki Zasłużonego Działacza. Zjazd odbędzie się w sali sesyjnej Urzędu Gminy Lubawa.