INWESTYCJE
- Trwa dostawa wyposażenia do oddziałów przedszkolnych w ramach projektu pn. „Modernizacja oddziałów przedszkolnych przy szkołach podstawowych w Gminie Lubawa” Przedmiotem zamówienia jest dostawa do 9 oddziałów przedszkolnych zabawek, pomocy dydaktycznych, sprzętu komputerowego, multimedialnego oraz mebli i wyposażenia do sal, szatni, kuchni. Dostawa zostanie zrealizowana do dnia 10 kwietnia 2015 roku.
- W trakcie realizacji jest także organizacja placów zabaw przy 6 szkołach na terenie gminy w ramach projektu pn. „Modernizacja oddziałów przedszkolnych przy szkołach podstawowych w Gminie Lubawa” Oba projekty są w 100 % finansowane ze środków zewnętrznych. Ich wartość wynosi ponad 90 tys. zł.
- Trwają prace związane z budową kanalizacji sanitarnej z przyłączami w miejscowości Byszwałd – etap II. Wykonawcą zadania jest Iławskie Przedsiębiorstwo Instalacyjno-Budowlane Sp. z o.o. Termin budowy kanalizacji wraz z przyłączami obejmuje czas do końca czerwca 2015 roku. W kolejnych etapach zostaną skanalizowane pozostałe miejscowości.
Na dofinansowanie zadania w ramach PROW 2007-2013 została podpisana umowa z Zarządem Województwa Warmińsko-Mazurskiego W ramach inwestycji zostanie wykonany drugi etap budowy kanalizacji w Byszwałdzie. W efekcie cała miejscowość zostanie skanalizowana.

WYBORY SOŁTYSÓW I RAD SOŁECKICH
Od środy 8 kwietnia do 12 maja trwają wybory sołtysów i rad sołeckich na terenie gminy Lubawa. Do tej pory odbyło się 9 zebrań. W bieżącym tygodniu swoich przedstawicieli wybiorą mieszkańcy kolejnych 13 sołectw.

Harmonogram zebrań wiejskich na bieżący tydzień:
1. Ludwichowo 13.04 godz. 9:30
2. Losy 13.04 godz. 11:30
3. Targowisko 13.04 godz. 19:00
4. Gutowo 14.04 godz. 10:00
5. Rumienica 14.04 godz. 12:00
6. Rakowice 14.04 godz. 18:00
7. Raczek 15.04 godz. 9:30
8. Prątnica 15.04 godz. 18:00
9. Szczepankowo 16.04 godz. 9:30
10. Łążyn 16.04 godz. 18:00
11. Lubstyn 17.04 godz. 9:30
12. Lubstynek 17.04 godz. 11:30
13. Zielkowo 17.04 godz. 18:00

POSIEDZENIE ZARZĄDU OSP
W poniedziałek 13 kwietnia o godz. 14:15 w sali sesyjnej Urzędu Gminy Lubawa odbędzie się posiedzenie Zarządu Oddziału Gminnego Związku OSP RP w Lubawie.

Tematem posiedzenia będzie:
1. Zakończenie zebrań sprawozdawczych – podsumowanie,
2. Organizacja Gminnych Zawodów Sportowo-Pożarniczych,
3. Sprawy organizacyjne.

SPOTKANIE Z MINISTREM
W poniedziałek 13 kwietnia o godz. 12:00 wójt weźmie udział w spotkaniu Salonu Samorządowego, którego gościem będzie Minister Pracy i Polityki Społecznej Władysław Kosiniak-Kamysz. Tematem przewodnim będzie działalność Ministerstwa w zakresie polityki socjalnej i społecznej. Spotkanie odbędzie się w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego w Nowym Mieście Lubawskim i będą w nim uczestniczyć m.in. posłowie na Sejm RP Urszula Pasławska i Stanisław Żelichowski oraz przewodniczący Konwentu Starostów Województwa Warmińsko-Mazurskiego Wacław Strażewicz.

CZYSTE ŚRODOWISKO
W czwartek 16 kwietnia o godz. 9:00 w Ostródzie wójt będzie uczestniczył w spotkaniu wójtów i burmistrzów reprezentujących samorządy przynależne do Związku Gmin Regionu Ostródzko-Iławskiego „Czyste Środowisko”. Podczas spotkania zaplanowano dyskusję na temat zmian związanych z gospodarką odpadami komunalnymi na terenie Związku, m.in. zmian dotyczących uchwały w sprawie wyboru metody ustalenia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi oraz wysokości tej opłaty i stawki opłaty za pojemnik oraz zmian dotyczących uchwały w sprawie określenia terminu, częstotliwości i trybu uiszczania opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi.