INWESTYCJE
- Dokonano odbioru końcowego II etapu budowy kanalizacji sanitarnej z przyłączami w miejscowości Byszwałd. Wykonawcą zadania było Iławskie Przedsiębiorstwo Instalacyjno-Budowlane Sp. z o.o. W kolejnych etapach zostaną skanalizowane pozostałe miejscowości.
Na dofinansowanie zadania w ramach PROW 2007-2013 została podpisana umowa z Zarządem Województwa Warmińsko-Mazurskiego
- W ramach rozeznania rynku na zadanie polegające na usuwaniu wyrobów zawierających azbest z terenu gminy Lubawa do realizacji zadania został wybrana firma ECO-POL Sp. z o.o. z Pruszcza.
- W najbliższych dniach zostanie wybrany dostawca około 32 sztuk małych przydomowych oczyszczalni ścieków oraz 15 dużych. W ramach rozeznania rynku wpłynęły dwie oferty.

KOMISJE RADY GMINY
We wtorek 26 maja o godz. 10:00 w sali sesyjnej Urzędu Gminy Lubawa odbędzie się wspólne posiedzenie Komisji Rady Gminy. Tematem posiedzenia będzie:
- Otwarcie i stwierdzenie prawomocności.
- Informacja o stanie zaspokajania potrzeb mieszkaniowych Gminy za 2014 rok.
- Omówienie sprawozdania finansowego Gminy za 2014 rok wraz ze sprawozdaniem rocznym z wykonania budżetu Gminy za 2014 rok.
- Zaopiniowanie projektów uchwał będących przedmiotem obrad sesji rady Gminy.
- Sprawy bieżące, dyskusja i wolne wnioski.

INAUGURACJA DZIAŁALNOŚCI OBSERWATORIUM
We wtorek 26 maja o godz. 17:00 odbędzie się oficjalna inauguracja działalności edukacyjnej i naukowej Obserwatorium Astronomicznego w Truszczynach.

DORZECZE DRWĘCY
W środę 27 maja o godz. 11:00 w Brodnicy będę uczestniczył w Walnym Zgromadzeniu Członków Stowarzyszenia Miast Gmin i Powiatów Dorzecza Drwęcy. Tematem zebrania będzie , mi.in. podjęcie uchwały absolutoryjnej, wybór Zarządu stowarzyszenia IV kadencji, uchwalenie budżetu na bieżący rok oraz organizacja XXXI „Dni Drwęcy”.

SESJA RADY GMINY
W czwartek 28 maja o godz. 10:00 w sali sesyjnej odbędzie się VIII zwyczajna sesja Rady Gminy Lubawa. Porządek obrad:
1. Otwarcie, stwierdzenie prawomocności i przyjęcie porządku obrad.
2. Przyjęcie protokołu z poprzedniej sesji.
3. Sprawozdanie z działalności Wójta w okresie miedzy sesjami.
4. Wolne wnioski i interpelacje.
5. Przyjęcie informacji o stanie zaspokajania potrzeb mieszkaniowych Gminy.
6. Sprawozdanie z działalności Komisji Rewizyjnej.
7. Rozpatrzenie sprawozdania finansowego oraz sprawozdania z wykonania budżetu Gminy Lubawa za rok 2014 wraz z informacja o stanie mienia komunalnego:
a) odczytanie uchwały Składu Orzekającego Regionalnej Izby Obrachunkowej w Olsztynie w sprawie wydania opinii o przedłożonym przez Wójta Gminy Lubawa sprawozdania z wykonania budżetu Gminy Lubawa za rok 2014,
b) przedstawienie opinii Komisji Rewizyjnej dotyczącej wykonania budżetu Gminy Lubawa za rok 2014,
c) podjęcie uchwały w sprawie zatwierdzenia sprawozdania finansowego oraz sprawozdania z wykonania budżetu Gminy Lubawa za 2014 rok,
d) przedstawienie wniosku Komisji Rewizyjnej w sprawie udzielenia absolutorium Wójtowi Gminy za rok 2014 z tytułu wykonania budżetu,
e) odczytanie uchwały Składu Orzekającego Regionalnej Izby Obrachunkowej w Olsztynie w sprawie wydania opinii o wniosku Komisji Rewizyjnej w sprawie udzielenia absolutorium Wójtowi Gminy z tytułu wykonania budżetu za 2014 rok,
f) podjęcie uchwały w sprawie udzielenia Wójtowi Gminy Lubawa absolutorium z tytułu wykonania budżetu Gminy Lubawa za 2014 rok.
8. Podjęcie uchwał w sprawach:
a) zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Lubawa na lata 2015-2020,
b) zmiany uchwały budżetowej,
c) udzielenia pomocy finansowej Powiatowi Iławskiemu.
9. Odpowiedzi na wnioski i interpelacje.
10. Zakończenie obrad.

ZAWODY SPORTOWO-POŻARNICZE
W niedzielę 24 maja w Szczepankowie odbyły się Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych. Do zawodów przystąpiło 16 drużyn (w tym 10 drużyn chłopców i 6 drużyn dziewcząt). Każda ekipa brała udział w dwóch konkurencjach: rozwinięcie bojowe oraz bieg sztafetowy 400 metrów z przeszkodami.

Klasyfikacja generalna zawodów:
- Kat. dziewcząt
1. Szczepankowo (wynik: 1002,5 pkt.)
2. Wałdyki (wynik: 1001,53.)
3. Zielkowo (wynik: 985,88 pkt.)

- Kat. chłopców
1. Zielkowo (wynik: 1015,6 pkt.)
2. Złotowo (wynik: 1014,93 pkt.)
3. Łążyn (wynik: 1011,51 pkt.)

Natomiast Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze Ochotniczych Straży Pożarnych (seniorzy) zaplanowano na niedzielę 21 czerwca 2015 r. w miejscowości Rożental o godzinie 14:00.